Poniedziałek, 11 grudnia
Imieniny: Damazego, Waldemara
Czytających: 3311
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Nasz człowiek w "Sanatorium miłości"

Niedziela, 1 stycznia 2023, 11:09
Aktualizacja: 12:12
Autor: red
Wałbrzych/Kraj: Nasz człowiek w "Sanatorium miłości"
Fot. użyczone
"Sanatorium miłości" z udziałem mieszkańca Wałbrzycha startuje już dziś!

Emisja od 1 stycznia 2023r., w każdą niedzielę o godz. 21:20 w TVP1.

„W Busku-Zdroju zadziała się magia” – Marta Manowska nie ma wątpliwości, że jubileuszowa edycja „Sanatorium Miłości” będzie pod kilkoma względami wyjątkowa i po raz kolejny okaże się hitem zimowej ramówki Telewizji Polskiej.

„Sanatorium Miłości” to autorski format Telewizji Polskiej, który zagości w telewizyjnej Jedynce po raz piąty! Prowadzącą program od pierwszej edycji jest Marta Manowska. W programie dla seniorów bierze udział 6 kobiet i 6 mężczyzn, którzy przyjeżdżają do tytułowego sanatorium z różnych zakątków Polski lub z zagranicy w poszukiwaniu przyjaźni… a może nawet miłości. Na przestrzeni lat, dzięki programowi rozwinęło się kilka związków i przede wszystkim wiele przyjaźni, a wielu seniorów diametralnie zmieniło swoje życie!

Różnorodność bohaterów, ich życiowych doświadczeń, cech charakterologicznych, sposobów funkcjonowania w grupie oraz mnogość aktywności i atrakcji zaproponowanych przez produkcję sprawiają, że program cieszy się olbrzymią, kilkumilionową oglądalnością i jest doceniany podczas branżowych imprez.

We wrześniu odbyły się zdjęcia do 5. sezonu „Sanatorium miłości”, którego ekipa odwiedziła województwo świętokrzyskie. Widzowie, oprócz największych atrakcji Buska-Zdroju, odwiedzą również okoliczne miejscowości m.in.: Wiślicę, Chęciny i Kielce. Uczestnicy reality show Jedynki rozpoczęli turnus od tradycyjnego speedatingu, który tym razem odbył się z opaskami na oczach. Seniorzy wzięli udział w licznych zabiegach zdrowotnych, randkach i różnego rodzaju aktywnościach, zarówno fizycznych, zręcznościowych jak i intelektualnych. Dzięki warsztatom, spotkaniom z ekspertami i zadaniom wymagającym rywalizacji bohaterowie 5. edycji programu przełamywali swoje lęki, słabości, a nierzadko spełniali też marzenia.

W 5. sezonie „Sanatorium miłości” wystąpiły dwie mieszkanki Warszawy: Asia i Iwona – jedna z nich wróciła do kraju po czterdziestu latach pobytu w Stanach Zjednoczonych, druga jest aktywną zawodowo urzędniczką, która zwiedziła niemal całą Europę.

Podobnie jak rok temu swoją przedstawicielkę miało Podlasie. Bożena to energiczna mieszkanka Augustowa, dla której doba jest zdecydowanie za krótka.

Z Tarnowskich Gór przyjechała Ewa, miłośniczka pieszych wędrówek, jazdy na rolkach i rowerze.

Z Gdańska natomiast przybyła Ula, emerytowana nauczycielka, która uwielbia czytać.

W „Sanatorium miłości” stawił się także fan poezji, którego pasją jest pisarstwo – Zdzisław z Tczewa kończy właśnie swoją drugą powieść. Czy wspólne zainteresowania połączą tę dwójkę?

Pochodząca z Bydgoszczy stomatolog Anita, w programie szukała mężczyzny podobnego do niej charakterologicznie. Czy takim okazał się mieszkaniec Torunia – Krzysztof, który ceni wierność, uczciwość oraz szczerość?

Z Goliny, koło Jarocina, przyjechał Adam, pasjonat dobrych filmów oraz siatkówki, który miał nadzieję, że podczas programu będzie okazja do tańca i śpiewu.

Nie zabraknie też reprezentanta Dolnego Śląska, emerytowanego górnika z Wałbrzycha – Józefa, który wędkuje, ćwiczy na siłowni i wychodzi na tańce.

Dla Zbigniewa ze Szczecina ważną wartością w życiu jest Bóg i religia, a jego największym marzeniem jest lot samolotem.

Czy udział w „Sanatorium miłości” pomógł mu je zrealizować?

W tej edycji widzowie poznają również, mieszkającego w Norwegii, Dariusza – kierowcę autobusów, dla którego najważniejszy w pracy jest kontakt z ludźmi i który lubi kiedy wokół niego dużo się dzieje.

Wielkie emocje, niecodzienne aktywności, czasem trudne życiowe historie bohaterów, ich nowe relacje, a może nawet i związki? To wszystko w programie „Sanatorium Miłości" od 1 stycznia w TVP1.

Józef – Wałbrzych

- Nie jestem upierdliwy, nigdy się nie kłócę... Od czterech lat na emeryturze. Wcześniej pracował na kopalni, ale przez piętnaście lat grał w orkiestrze górniczej, a także grywał na weselach i zabawach. Wykonywał też zawód instruktora nauki jazdy i posiadał kilka sklepów. Aktualnie wolny czas dzieli między wędkowaniem, domową siłownią i kameralnym muzykowaniem. Bardzo lubi tańczyć, więc od czasu do czasu wychodzi wieczorem na dancingi. Nie pije, nie pali, stawia na zdrowy tryb życia, uwielbia sport. Józef był raz żonaty, był również w związku nieformalnym, ma 2 córki i syna. Jest oddanym i kochającym dziadkiem. Kobieta, która wzbudzi jego zainteresowanie powinna być osobą zadowoloną z życia, która wierzy, że zawsze da się naprawić błędy, że może być lepiej. Józefowi wystarczy spojrzeć kobiecie w oczy, na jej uśmiech, aby wiedzieć, że to właśnie ona. Sam jest wciąż otwarty na zmiany, reorganizację swojego życia. Jest gotowy nawet się ożenić, jeśli spotka tą właściwą. Jednak nic na siłę...

Twoja reakcja na artykuł?

24
36%
Cieszy
21
32%
Hahaha
7
11%
Nudzi
0
0%
Smuci
3
5%
Złości
11
17%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (23)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group