Poniedziałek, 4 lipca
Imieniny: Malwiny, Odona
Czytających: 4573
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Nerwy na wodzy

Środa, 22 lipca 2020, 8:26
Aktualizacja: Czwartek, 23 lipca 2020, 8:10
Autor: red
Wałbrzych: Nerwy na wodzy
Fot. KMP Wałbrzych
W wyniku podjętych działań policjanci prewencji wałbrzyskiej komendy w minioną niedzielę na gorącym uczynku przestępstwa zatrzymali 23–latka podejrzanego o zniszczenie drzwi wejściowych do mieszkania w dzielnicy Podgórze. Tego samego dnia w ręce innych funkcjonariuszy wpadło dwóch mężczyzn – 20 i 24–latek, którzy w centrum miasta naruszyli mir domowy.

Wałbrzyscy policjanci w niedzielę po godzinie 13:00 otrzymali informację o dewastacji drzwi w jednym z mieszkań przy ul. Głowackiego w Wałbrzychu. Z zebranych informacji wynikało, że zniszczenia mienia dokonał 23-letni wałbrzyszanin. W trakcie podjętych czynności funkcjonariusze zatrzymali podejrzanego. Straty właścicielka wyceniła na kwotę blisko 3 tysięcy złotych. Sprawca podczas czynności procesowych przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia. Mężczyzna oświadczył, że popełnił przestępstwo, gdyż był bardzo zdenerwowany na swoją byłą partnerkę.

Tego samego dnia około godziny 14:30 – również bezpośrednio po zgłoszeniu - inni policjanci prewencji zatrzymali dwóch młodych mieszkańców naszego miasta w wieku 20 i 24 lat, którzy przy ul. Moniuszki wtargnęli do jednego z mieszkań i pomimo żądania właściciela lokalu, nie chcieli go opuścić. W toku wykonanych czynności funkcjonariusze ustalili, że młodszy z podejrzanych kilka dni temu dokonał kradzieży telefonu o wartości 600 złotych na rzecz tego samego pokrzywdzonego. Obaj mężczyźni odpowiedzą teraz przed sądem. Za zakłócanie miru domowego grozi im kara pozbawienia wolności do roku. 20-latkowi za kradzież nawet 5 lat więzienia.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
67%
Złości
1
33%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group