Czytających: 10339

Zamość / Przysusz: Nasze zapaśniczki wciąż w formie

Czwartek, 10 grudnia 2009, 17:08
Aktualizacja: 18:01
Trzy medale z rozgrywanego w Zamościu Jesiennego Pucharu Polski w Zapasach oraz sześć krążków z Pucharu Polski Kadetek w Przysuszu, przywiozły niedawno zapaśniczki Zagłębia Wałbrzych oraz Herosa Czarny Bór.

To kolejny fantastyczny wyczyn naszych młodych dziewcząt. Wśród 60 startujących w Zamościu zawodniczek Agata Łagoźna z Zagłębie Wałbrzych zdobyła złoto, a na trzecim stopniu podium znalazły się Natalia Ochal (również Zagłębie) oraz Ilona Omilusik z Herosa Czarny Bór.

Agata Łagoźna w wadze do 44 kilogramów najpierw pokonała 3:0, 4:0 Angelikę Dytrych z Gryfa Chełm. Kilkadziesiąt minut później przez położenie na łopatki nasza młoda zapaśniczka zwyciężyła Dominikę Grabarczyk z WLKS-u Siedlce. Po zaciętej walce finałowej 1:0, 1:0 zagłębiaczka wygrała z Moniką Kędrak z Gryfa Chełm.

Drugi medal z Zamościa przywiozła Natalia Ochal, która w kategorii do 48 kilogramów zdobyła brąz, przegrywając jedynie walkę półfinałową z Sarą Jezierzańską z Dębu Brzeźnica. W pojedynku o trzecie miejsce podopiecznej Zbigniewa Grabowskiego nie dała rady Klaudia Kędzior.

Trzeci krążek zdobyła zawodniczka Herosa Czarny Bór. Ilona Omilusik w wadze do 55 kilogramów kolejno wygrała z Anną Piskorz i Agnieszką Lis z Orlika Wierzbica, w półfinale uległa Sandrze Pachnik z WLKS-u Siedlce, a w walce o najniższy stopień podium wygrała z Nikolą Chlubą z Dębu Brzeźnica 1:0, 2:0.

To jednak nie koniec zdobyczy medalowej. Kilka dni temu, aż 6 zawodniczek z naszego regionu stawało na podium. Złoto zdobyły Julia Chruściel i Paulina Majchrowska z Zagłębia Wałbrzych oraz Natalia Lubowska z Herosa Czarny Bór. Srebrne krążki do Wałbrzycha przywiozły natomiast Laura Robocińska oraz Patrycja Siwek, a szósty medal, tym razem brązowy, udało się wywalczyć Patrycji Staszewskiej, podopiecznej Dariusz Piaskowskiego.