Czytaj także: Jelenia Góra Świdnica

WIADOMOŚCI |  SPORT |  FOTOREPORTAŻE |  OGŁOSZENIA |  Będzie się działo |  Rykowisko |  REKLAMA 
Piątek, 21 września 2018 Godz.: 09:47:44 Imieniny: Hipolita, Jonasza, Mateusza Czytających: 4379 , Zalogowanych: 1 . Niezalogowany

Wiadomości, Wałbrzych

Leszek Lamparski uniewinniony

Poniedziałek, 12 lutego 2018, 13:24, ostatnia aktualizacja: 2018-02-15 09:13
Robert Bajek
Miej świadomość
Powstanie Warszawskie 1944 

Polska Środa, 22:29
01 sierpnia 2018

 
Najnowsze ogłoszenia
Kupię każde auto tel 785524378
Produkcja/kontrola jakości-DE
kawalerka 30m w centrum
Produkcja/kontrola jakości-DE
Produkcja/kontrola jakości-DE
Skup Aut Kasacja 669239511
Auto Skup Złomowanie 785524378
Nauczyciel Przedszkola
Zlecę firmie ogólnobudowlanej
Skup Aut Złomowanie 883141343
Elektro-mechanik maszyn
poszukujmy niskoprądowców
Lotniska - Przewozy
Poszukujemy elektryków
Usługi koparko-ładowarką-młot
Kelner/ka Pałac Łomnica
Opieka Niemcy
Opiekunka z P.jazdy-DE Premia!
Rower górski damski Merida
Rower górski damski KTM Baggy

Dodaj ogłoszenie
 
Kalendarz wydarzeń
Kategorie wydarzeń
Teatry7
Biblioteka pod Atlantami4
Koncerty9
Inne41
 
Fot. Robert Bajek

W wałbrzyskim Sądzie Rejonowym został dziś ogłoszony wyrok w sprawie Leszka Lamparskiego – byłego Komendanta Wojewódzkiego Milicji Obywatelskiej w Wałbrzychu. Sąd uniewinnił Lamparskiego od zarzutów zawartych w akcie oskarżenia.

Przypomnijmy: proces Leszka Lamparskiego ruszył 13 czerwca 2017 roku. Oddziałowa Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu Instytutu Pamięci Narodowej we Wrocławiu oskarżyła Leszka Lamparskiego o to, że będąc Komendantem Wojewódzkim Milicji Obywatelskiej w Wałbrzychu w okresie do 12 do 17 grudnia 1981 roku wydał decyzje o internowaniu 92 osób, co - jak wynika z aktu oskarżenia - stanowi zbrodnię komunistyczną i jednocześnie zbrodnię przeciwko ludzkości. Za zarzucane czyny groziło Lamparskiemu do 10 lat pozbawienia wolności.

R E K L A M A

Jeszcze przed ogłoszeniem wyroku członkowie i działacze Solidarności wskazywali, że nie jest tak istotny wymiar kary, ale fakt uznania Lamparskiego za winnego. Sąd uniewinnił Leszka Lamparskiego od zarzutów zawartych w akcie oskarżenia, wskazując, że oskarżony działał na podstawie nieistniejącego przepisu prawnego, o czym nie mógł wiedzieć. Bezpośrednio po ogłoszeniu wyroku obecni na sali działacze Solidarności wyszli z sali ze słowami "Hańba!". Na temat tej sytuacji wypowiedział się Cezary Kuriata, miejski radny, szef lokalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości:

- Ci ludzie nadal mają świadomość, że żyją w tym samym kraju co 40 lat temu, że ten cały system, szczególnie w wymiarze sprawiedliwości, nadal trwa. Tu chodziło o to, żeby pokazać tym ludziom, którzy byli krzywdzeni przez ten system, że wiemy, że ich spotkała krzywda. Sąd mógł wydać wyrok zakazu oglądania telewizora, już nie mówię o poważniejszych, ale żeby był wyrok, że jest winny. Bo że jest winny to nikt nie ma wątpliwości. Oprócz sądu i starego układu.

Z kolei Jerzy Świteńki - adwokat, obrońca Lamparskiego tak komentował dzisiejszy wyrok:

- Rozumiem emocje osób, których internowania bezpośrednio dotknęły, albo bliskich tych osób, natomiast wyrok opiera się wyłącznie na ocenie okoliczności prawnych a nie politycznych czy moralnych, postawy etycznej wysokich oficerów milicji, stosujących internowania. Sąd dokonał pełnej analizy obowiązującego wówczas stanu prawnego, pewnej praktyki tworzenia prawa a nie tylko stosowania. To nie był wyrok na temat zasadności wprowadzenia stanu wojennego, ani słuszności stanu wojennego, ani trafności stosowanych wówczas rozwiązań. Sprawa dotyczyła konkretnych zarzutów wysokiego funkcjonariusza milicji, ale będącego tylko wykonawcą wprowadzonych wówczas rozwiązań prawnych. Ten wyrok jest wyłącznie konsekwencją oceny prawnej. Nie można pomijać, że te standardy do których dzisiaj już jesteśmy przyzwyczajeni, wynikające z zasady demokratycznego państwa prawa, wtedy nie obowiązywały. PRL takim nie był, nie miał takich ambicji. Prawo było tworzone i stosowane w zupełnie inny sposób. Absolutnie niegodny akceptacji, ale taka była rzeczywistość prawna PRL. Wyrok może być oceniany wyłącznie w kontekście zgodności z prawem. To jest wyrok oparty na wnikliwej analizie obowiązujących wówczas przepisów prawa. Ja sam byłem, jestem i pewnie zawsze będę gorącym przeciwnikiem stanu wojennego, natomiast przedmiotem wyrokowania w tej sprawie były konkretne czynności o charakterze administracyjnym, realizowane przez oskarżonego a nie słuszność, zasadność, celowość wprowadzenia stanu wojennego.

Podczas dzisiejszego ogłaszania wyroku Leszka Lamparskiego nie było na sali wałbrzyskiego Sądu Rejonowego. Wyrok nie jest prawomocny. Adwokat Jerzy Świteńki wyraził zgodę na podawanie pełnego nazwiska i publikację wizerunku Leszka Lamparskiego.
Następna wiadomość Gorący temat 
 Poprzednia wiadomość Strona główna 
 
Waszym zdaniem
Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.
  12-02-2018 14:22 | ~wyzwalacz | *.play-internet.pl (94.254.*.*)
Zbrodnia przeciw ludzkości jest holokaust gospodarczy i emigracyjne czystki etniczne na Polakach wykonywane przez zagraniczne agentury od roku 89 w przebraniu solidarności,SLD, uw,pis,po,PSL.

  12-02-2018 14:28 | ~Jerzy Jacek Pilchowski | *.internet.cyfrowypolsat.pl (5.172.*.*)
Trzeba przyznać, że sędzi który wydał ten wyrok jest wyjątkowo "ambitny". Zakwestionował bowiem wyrok Trybunału Norymberskiego który skazał hitlerowców za to, że wykonywali decyzje administracyjne. Skazani w Norymberdze nie byli bowiem oskarżeni o to, ze sami (z własnej inicjatywy) zabijali ludzi. Chyba nawet nikt z nich nikogo osobiście nie zabił. Oni tylko wykonywali polecenia władzy. Tak więc. Rodziny tych hitlerowców powinny skierować do wałbrzyskiego sądu sprawę o odszkodowanie. O ile wyrok wydawał będzie ten sam sędzia to wyrok będzie dla nich korzystny. Innego wyjścia ten sędzia nie ma.

  12-02-2018 15:15 | ~bicz_bozy | *.gprs.plus.pl (31.0.*.*)
hmm. wygląda na to, że kolejna desperacka próba członków wałbrzyskiego pisu zbudowania tożsamości politycznej opartej o heroiczną walkę przeciwko władzy ludowej spełzła na niczym. w tym wypadku walka miała postać skazania starca za wypełnianie powinności służbowych (abstrahując od ich nacechowania historycznego). to nieco mniej śmieszne niż pomysł wyburzania pomników wzniesionych przed 89', ale i tak jest nieźle. przy takiej aktywności coraz poważniej oceniam szansę pisowskiego kandydata na prezydenta miasta na przekroczenie 5% w wyborach samorządowych.

  12-02-2018 15:23 | ~roś | *.internet.cyfrowypolsat.pl (5.172.*.*)
O ła, ła- Trybunał Norymberski. No to poniosło, poniosło.

  12-02-2018 15:44 | ~olo | *-07.vectranet.pl (37.8.*.*)
Komuna ma się dobrze Bardzo dobrze nawet Brawo Sąd niech żyje komuna i czerwone ścierwa

  12-02-2018 16:12 | ~Romek pan Kredycik - Chwilowka |  (47.88.*.*)
Kapo w obozach zaglady tez tylko wykonywali polecenia i dostosywali sie do obowiazujacych zasad... Cyrk... jak to pisze bicz... kapo w obozach tylko wypelniali powinnosci sluzbowe... nie wazne czy w wyniku tego spalil 100 osob, czy tak jak orzekl teraz sad zniewolil 100 osob. nie wazne.. przeciez tylko wykonywal powinnosci sluzbowe.... jestescie mrlanie zgnili... wasza zgnilizna nacechowana jest nieanwiscia do innych pogladow. Pozwalacie na wszystko, cieszycie sie z uniewiinienia komucha, ktory zniewolil 100 osob tylko dlatego by zrobic na zlosc PISowi? Dawno zgubiliscie kontakt z rzeczywistoscia... nienwaisc zalala wam oczy... az strach was do wladzy dopuszczac... bo naprawde wrocicie do tego co bylo w PRL... czyli zakopywanie ludzi pod plotem, po nie udanych torturach...

  12-02-2018 16:17 | ~głupi pis | *.dynamic.chello.pl (89.64.*.*)
To samo będzie z PiSowcami to samo robią co tamci kiedyś.

  12-02-2018 16:39 | ~Polewa z matolka |  (47.88.*.*)
glpui pis: matole a kto cie torturuje na przesluchaniach? Kto ci paznokcie wyrywa, bije, tlucze, zneca sie psychicznie w celi? Kto ci zakopal pod plotem bliskiego tak, by rodzina na groby nie mogla chodzic? No kto? Tepy matole... jak smiesz porownywac takie rzeczy? Plujesz w ten sposob w twarz ofiarom komunizmu... bowiem po twoim tekscie, ktos moze pomyslec... to co... za PRL nie bylo tak zle? Zamilcz na wieki tepoto.

  12-02-2018 17:09 | ~Jerzy Jacek Pilchowski | *.internet.cyfrowypolsat.pl (5.172.*.*)
~roś: Paradoksalnie, ten wyrok jest na tyle absurdalny, że w wyższej instancji będzie go łatwiej unieważnić niż np., wyrok w zawieszeniu. No i jeśli będzie trzeba to dojdzie to do SN, a tam już wtedy nie będzie postkomunistycznych śmieci.

  12-02-2018 18:50 | ~Polewa z oszołoma | *.t-mobile.pl (188.146.*.*)
JJP - widzisz - razem z twoimi pisowskimi poplecznikami jestescie naprawde hipokrytami. Jak legalnie dzialajacy sad jako jedna z trzech wladz mozesz nazywac "postkomunistycznym smieciem"? Aha. Zapomnialem. Wy z lepszego sortu i tylko wy macie monopol na obrazanie innych. Typowe dla was zyciowych nieudacznikow, ktorzy w zyciu stchorzyli w najwaznieszym momencie i spieprzyli za ocean... Zalosny jestes...

  12-02-2018 19:54 | ~marcin | *-07.vectranet.pl (37.8.*.*)
Ja tylko wykonywałem rozkazy . Niemcy tez od 1939 do 1945 wykonywali rozkazy . Ba prawo kazało mordować żydów Jak by W Norymberdze byli tacy sędziowie jak w Polsce wszyscy byli by uniewinnieni

  12-02-2018 19:54 | ~prawdziwy troll | *-04.vectranet.pl (31.11.*.*)
Polewa z oszołoma nie dziw się Jerzemu Jackowi, on dalej tkwi szoku przed zagonami ruskich czołgów nacierających z kierunku Szczawienko.W jego wizjach ciągle pojawiają się komuniści, złodzieje,judeobolszewicy i żydokomuna we wszelakich odmianach.Myślę też że jest to szok po przesranych wyborach na naczelnego PiS-dzielca Wałbrzycha.

  12-02-2018 20:39 | ~czerwonyW-CH | *.dynamic.chello.pl (89.64.*.*)
hahaha,bleeee....ups izwienitie!

  12-02-2018 20:44 | ~ | *.gprs.plus.pl (37.7.*.*)
pilchowski. Radzę Relanium na uspokojenie. Może 3 tabletki na noc.

  12-02-2018 22:00 | ~wyzwalacz | *.play-internet.pl (94.254.*.*)
Dom wariatów i bicie piany.Kto się zajmie wylapaniem winnych szkodnictwa gospodarczego po 89roku które przysparza rzeczywiste cierpienia i ofiary (np.z braku dostępu do szybkiej pomocy lekarskiej) ?Czy pisuar wsadził kogoś ze zlodziejow z PO za liczne kradzieże ? Idą w mazgajstwo bo jedni drugich warci .

  13-02-2018 04:52 | ~młody | *-253.nsyspolska.pl (89.190.*.*)
cyt.: „W imieniu stowarzyszenia Związku Solidarności Polskich Kombatantów Wałbrzych jest to hańbą taki wyrok  W tej sali numer 111 w latach 1982 i 1983 byli skazywani działacze podziemia ,którzy walczyli o wolną Polskę . w tym pomieszczeniu zmieniło się tylko jedno a mianowicie Polski Orzeł dostał Koronę , a układ  Okrągłego stołu i Magdalenki pozostał poprzez układy sądownicze” cyt.: „Oskarżony o popełnienie 92 zbrodni komunistycznych, były milicjant Leszek. L został uniewinniony. Wyrok wzbudził oburzenie zgromadzonych na sali sądowej, którzy ostentacyjnie opuścili ją.” Szanowni byli i aktualni działacze Solidarności, Związku Solidarności Polskich Kombatantów Wałbrzych, wywodzący się z opozycji antykomunistycznej aktualni członkowie PiS oraz innych partii i organizacji antykomunistyczny

  13-02-2018 04:52 | ~ten sam mlody | *-253.nsyspolska.pl (89.190.*.*)
Szanowni Państwo z Ruchu Oporu antykomunistycznego Nadszedł czas aby zaprotestować przeciwko niesprawiedliwym wyrokom „trzymających władzę” w systemie policyjno-prokuratorsko-sądowym w Naszym Kraju. Czas dać odpór komunie, postkomunie oraz ich POplecznikom, kleszczom pijącym krew naszą i naszych przyjaciół ze struktur antykomunistycznych, kleszczom wgryzionym głęboko w Nasze Ciało, w Struktury Wymiaru Sprawiedliwości naszego Kraju Jestem gotów zredagować i napisać list otwarty do Prezesa Prawa i Sprawiedliwości w sprawie haniebnego wyroku ssr M. z Sądu Rejonowego w Wałbrzychu, wydanego w dniu 12.02.br na byłego milicjanta Leszka L.? Ilu Opozycjonistów straciło zdrowie przez milicjanta Leszka L., ilu w wyniku utraty zdrowia odeszło od nas, ….? Czy zaakceptujecie taką formę protestu.?

  13-02-2018 04:53 | ~ten sam młody 1 | *-253.nsyspolska.pl (89.190.*.*)
Ilu Opozycjonistów straciło zdrowie przez milicjanta Leszka L., ilu w wyniku utraty zdrowia odeszło od nas, ….? Czy zaakceptujecie taką formę protestu.? Czy poprzecie, wpierwej zapoznając się z treścią tego listu, Apel do Prezesa PiS.? Proszę o wpisy: „tak” lub „nie”, bez waszych nazwisk, na stronie Dami TV Wałbrzych, oraz na Wałbrzyszek.com

  13-02-2018 09:47 | ~Romek pan Kredycik - Chwilowka |  (47.88.*.*)
wyzwalacz: ja rozlicze ciebie hehehe matole... jestes tak biedny intelektualnie ze bredzisz bez ladu i skladu... Jak ciebie czytam to przypominaja mi sie kroniki filmowe te komunistyczne wstawki przed filmami w kinach... PS... czytaj gazety i ogladaj telewizje, to sie dowiesz go wsadzaja... odklej sie od TVN i Gazety Wyborczej i NIE Urbana, to sie dowiesz rusofilu... jak zwykla moskiewska pluskiewka rozmywa temat, po raz kolejny podaje reke komuchom.

  13-02-2018 09:48 | ~Do pilchowskiego | *.dynamic.chello.pl (89.64.*.*)
To on kogos zabił w te pare dni od 12 do 17 grudnia ? Że traktowane ma to być jako zbrodnia ludzkości ? A co z PiSem jak pis robi to samo w wolnym kraju ? Jak to się ma do Stanislawa Piotrowicza od was z PiSu ? Przecież Piotrowicz też komunista.

  13-02-2018 09:59 | ~wyzwalacz | *.play-internet.pl (94.254.*.*)
PiS się ośmiesza,a szkoda.

  13-02-2018 10:44 | ~ | *-03.vectranet.pl (31.11.*.*)
Podobają mi się te nowe, wolne sądy :)

  13-02-2018 10:55 | ~Sprawiedliwości stało się | *.play-internet.pl (94.254.*.*)
Dzięki gen . L.Lamparskiemu mogli zaistnieć dzisiaj tacy "bohaterowie" jak Langer , Kuriata, Pilchowski. Pluli jadem a sprawiedliwości stało się zadość.

  13-02-2018 11:12 | ~Romek pan Kredycik - Chwilowka |  (47.88.*.*)
Sami widzicie... komuchy i lewacy chca karac za to kim sie jest, a nie za to kto cos zrobil... wy karykatury moralnosci i sprawiedliwosci juz nigdy do koryta nie wrocicie... ludzie wam na to nie pozwola... jek ten komuch dzialal tak dzialala PO, wszyscy pamietaja jak 4 lata bez postawienia zarzutow siedzial Maciek Dobrowolski... 4 lata bez zarzutow... wiezien polityczny Tuska.... prawo pozwala na areszt 3 miesiace... malo tego... sad za rzadow Tuska nie pozwolil na zbiorke na kaucje dla mlodego chlopaka... mial gnic w kiciu... 4 lata i zwolnili... Teraz wszyscy musza placic odszkodwanie chlopakowi od Panstwa, za dzialania Tuska i jego usluznych sedziow

  13-02-2018 13:55 | ~Sprawiedliwości stało się | *.play-internet.pl (94.254.*.*)
Romek kredycik. Chowaj "zioło" i nie pal bo ci mózg się lasuje. Sąd rejonowy ma nową prezes z nadania Ziobry i co? Jak widać nie mogła nic zrobić. J.J.,Pilchowski . P.mec.Świteńki też był w ekipie UW i dyr departamentu w MSprawiedliwości Suchockiej i według was stoi tam gdzie ZOMO? Sprawiedliwości stało się zadość

  13-02-2018 13:58 | ~do Jacka | *.snt.net.pl (37.157.*.*)
nie da sie zaprzeczyć że żyliśmy wtedy wszyscy "trochę" innej rzeczywistości i ci ludzie wykonywali swoja robote, jakbyśmy wszyscy byli tacy mądrzy i przede wszystkim odważni to zapobieglibyśmy komunie juz w 45 roku. a takim mysleniem to własnie sprzątaczka pracująca w owczenej Milicji jest WINNA!!!!

  13-02-2018 14:08 | ~z PiSowcami | *.dynamic.chello.pl (89.64.*.*)
Z PiSm nie ma co dyskutować, to są debile, oni nie myślą, oni mają klapki na oczach, oni są tylko ustawieni na afery i kłótnie ze wszystkimi.

  13-02-2018 14:14 | ~do Jacka | *.snt.net.pl (37.157.*.*)
nie wspomnę tu już o nauczycielach którzy wpajali nam nie te wierszyki i piosenki, lekarzach z tych przebrzydłych komuszych szpitalach, aaa przecież mój tato pracował całe życie w komunistycznej fabryce porcelany, hmm tak on też !!! na stos !! a gdzie pracował i uczył sie Pan Jacek? czyżby w prywatnej szkole i kapitalistycznym zakładzie pracy zaczynał karierę?

  13-02-2018 14:18 | ~do Jacka | *.snt.net.pl (37.157.*.*)
nie wspomnę tu już o nauczycielach którzy wpajali nam nie te wierszyki i piosenki, lekarzach z tych przebrzydłych komuszych szpitalach, aaa przecież mój tato pracował całe życie w komunistycznej fabryce porcelany, hmm tak on też !!! na stos !! a gdzie pracował i uczył sie Pan Jacek? czyżby w prywatnej szkole i kapitalistycznym zakładzie pracy zaczynał karierę?

  13-02-2018 15:02 | ~Baba | *.dynamic.chello.pl (84.10.*.*)
Z Pana Pilichowskiego na stare lata wychodzi komuna. Może dotyczy to nas wszystkich, którzy młodość spędzili w tamtym systemie?. Fakt jest również taki że na forum właśnie Pan Pilichowski przypomina mi o tamtych czasach. Wszak to nasze czasy Panie Jacku, nasza młodość i komuna z którą się walczyło a teraz.................... czyżby metody się utrwaliły, tylko wróg inny?

  13-02-2018 15:06 | ~Romek pan Kredycik - Chwilowka |  (47.88.*.*)
Hehehe.... a TW Wolski Jaruzelski i Kiszczak w tej cnotliwej historyjce o niby karanych sprzataczkach, lekarzach i pracownikach Porcelany, to za kogo robia??? Za sprzataczki? Czy lekarzy? Bo w sumie tez wykonywali tylko polecenia przelozonych z Moskwy... Widzicie jak komuchy bojace sie sprawiedliwosci zaslaniaja sie sprzataczkami i lekarzami? Chowaja sie za plecami kobiet... bydlaki bez honoru. Bo on jest tyle samo winny co biedna sprzataczkai lekarz ci bedzie jeszcze wmawial, co oni od niego chca...zniewolil tylko setke ludzi... bidulek sie nacierpial za komuny jak sprzataczka, a teraz sie jeszcze go czepiaja... No szok... karly moralne...

  13-02-2018 16:03 | ~Jerzy Jacek Pilchowski | *.internet.cyfrowypolsat.pl (31.0.*.*)
Jak łatwo było przewidzieć obrońcy Lamparskiego są w stresie. W tym wszystkim najważniejsze jest chyba to co już (powyżej) napisałem do ~roś: "Paradoksalnie, ten wyrok jest na tyle absurdalny, że w wyższej instancji będzie go łatwiej unieważnić niż np., wyrok w zawieszeniu. No i jeśli będzie trzeba to dojdzie to do SN, a tam już wtedy nie będzie postkomunistycznych śmieci." Informuję więc towarzyszy milicjantów i ich sympatyków, że wasze zwycięstwo jest pyrrusowe gdyż jesteśmy uparci i mamy zamiar zrobić wszystko aby Lamparski usłyszał słowo WINNY.

  13-02-2018 16:25 | ~Sprawiedliwości stało się | *.play-internet.pl (94.254.*.*)
Czynownik Pilchowski w akcji. Sąd, sądem a racja jest po naszej stronie. Nie strasz bo się zesrasz

  13-02-2018 17:03 | ~Jerzy Jacek Pilchowski | *.internet.cyfrowypolsat.pl (31.0.*.*)
~Sprawiedliwości stało się: Pewnie nie jest przypadkiem, ze stara się pan odwrócić moja (opartą na historycznej wiedzy) logikę, i sugeruje pan, że "wyroki są nieodwracalne" i należy je szanować. Tak nie jest gdyż Niemcy i komuniści wymordowali większość polskich sędziów. Na ich miejsce postawili najgorsze ścierwa jaki byli w stanie znaleźć. No i stworzyli system w którym preferencje mieli potomkowie folksdojczy i komunistów gdyż właśnie tacy ludzie gwarantowali im nietykalność. Ta sprawa jest tego doskonałym przykładem. Ten sędzia wykonał "wielką pracę intelektualną" aby uzasadniać wydanie uniewinniającego wyroku w sytuacji gdy Lamparski (kierując się pewnie butą i głupotą) podejmował decyzje które nawet w świetle PRLowskiego prawa były bezprawne. CDN

  13-02-2018 17:16 | ~Romek pan Kredycik - Chwilowka |  (47.88.*.*)
W Walbrzyskich sadach to stanadard... taki np Kruczkowski zostal uniewinniony w sprawie nielegalnego obsadzania stolkow w spolkach miesjkich swoimi kolesiami... Sad uniewinnil i uzasadnil, ze Kruczkowski mogl nie znac przepisow prawa... a od kiedy nieznajomosc przepisow prawa uniewinnia? Czy lamiac przepisy drogowe moge nie dostac mandatu mowiac, nie znalem przepisow? Cyrk! Czy to aby bly sedzia czy asesor?

  13-02-2018 17:18 | ~Jerzy Jacek Pilchowski | *.internet.cyfrowypolsat.pl (31.0.*.*)
Już choćby z tego prostego powodu, że nawet PRLowskie prawo nie przewidywało w takich wypadku "stanu wojennego" tylko stan wyjątkowy. Itd., itp. Chodzi więc nie o prawo tylko o to komunistycznych aparatczyków (to było coś takiego jak FOLKSDOJCZE w czasie wojny) nie skazywać. Taki stan ("nietykalna kasta") ma poważne historyczne i edukacyjne następstwa. Jeśli zacznie się ich skazywać (czyli do wymiaru sprawiedliwości wróci słowo SPRAWIEDLIWOŚĆ) to będzie nam też łatwiej skazywać złodziei w białych kołnierzykach. No a jeśli postkomunistyczne śmieci będą dalej rządziły "sprawiedliwością" to komuniści i złodzieje będą mogli dalej bezkarnie skubać Polskę i Polaków.

  13-02-2018 17:46 | ~do Pilchowskiego | *.dynamic.chello.pl (89.64.*.*)
Zajmij się Stanisławem Piotrowskim twoim kumplem partyjnym komunistycznym prokuratorem. Nim się nie zajmiecie bo on was popiera wy hipokryci banda nierobów Pisowskich.

  13-02-2018 17:52 | ~Janosik | *.play-internet.pl (94.254.*.*)
J.J.Pilchowski. Polaków wydawali na śmierć głównie Żydzi. Oni przy powojennej populacji ok. 300 tysięcy stanowili 1 % narodu polskiego. W aparacie ucisku UB i sądownictwie było ich ok. 50 % na ogół etatów. Nie mów Pan też o agenturze rosyjskiej w aparacie władzy w latach 80. Po was z tamtych lat zostały tylko ruiny i płacz bezrobotnych . Powinien Pan się wstydzić pozornej działalności tamtych lat i polityki roszczeniowej obecnie.

  13-02-2018 18:17 | ~Romek pan Kredycik - Chwilowka |  (47.88.*.*)
do do Pilchowskiego: tu mamy prawie setke ofiar dzialalnosci milicjanta.... wskaz jedna ofiare Piotrowicza.... jedna!! Ja ci wskaze cale rodziny ofiar TW Bolka,ty wystarczy ze wskazesz mi jedna ofiare Piotrowicza... i przyznam ci racje... jedna... matole... Jedna ofiare, jednego opozycjoniste skazanego z winy Piotrowicza... PS ofiara Piotrowicza nie jest sie, gdy Piotrowicz nie pomogl... braok pomocy ze strony Piotrowicza nie czyni z czlowieka ofiary Piotrowicza... Cienaiki jestescie... Wskaz 1 ofiare krwawego Piotrowicza... czy mam wypisac ofiary twojego bohatera TW Bolka?

  13-02-2018 19:01 | ~Szczur | *.adsl.inetia.pl (77.253.*.*)
Jedną z najgorszych cech człowieka jest bezrozumna mściwość. Zazdrość, zawiść i właśnie mściwość to cecha ludzi kierujących się najprymitywniejszymi zmysłami umiejscowionymi od zarania w najgłębszych obszarach mózgu, obok obszaru odpowiedzialnego za agresję i bezwzględność. Cechy te są przynależne osobnikom prymitywnym, często zagubionym, nie radzącym sobie i nie potrafiącym się odnaleźć w świecie współczesnym. Ich móżdżek po prostu nie nadąża za czasem, ba cofa się do czasów minionych. Tym żyją, a pamięć o czasach minionych i krzywdach, zresztą często urojonych, nie pozwala im wieźć tego spokojnego, szczęśliwego życia. Nie potrafią i nie chcą zrozumieć, że nigdy już tak nie będzie, jak było i będą się z tym kisić do końca swoich dni. Czy to warto, życie ma się raz dane, powtórki nie bę

  13-02-2018 21:14 | ~Jerzy Jacek Pilchowski | *.internet.cyfrowypolsat.pl (31.0.*.*)
Uprzejmie informuję wszystkich wałbrzyskich złodziei, że jeśli okradniecie ~Szczur to on się na was nie będzie mścił i nie zgłosi tego faktu na policję. Można mu też śmiało np., wybić kamieniem szybę w samochodzie (np., dla zabawy) gdyż dla niego najważniejsze jest aby mieć spokojne i szczęśliwe życie i nie zwracać uwagi na minione krzywdy, a już w sekundę po jej wybiciu fakt ten przejdzie w czas przeszły czyli krzywda będzie już miniona. P.S. Oczywiście nie wiem czy to co napisałem ma sens. Logika podpowiada mi bowiem, że ~Szczur jest złodziejem którzy stara się nas "wychować" tak aby było to zgodne z jego interesem.

  13-02-2018 22:36 | ~Janosik | *.play-internet.pl (94.254.*.*)
J.J.Pilchowski. Mój Ojciec walczył na Wale Pomorskim i o Kołobrzeg w IIWśw. Dziadek w IWśw pod Verdun. Dzisiaj PiS deprecjonuje Wojsko Polskie i niszczyć chce pomnik Odzyskania Niepodległości. Dla nich i dla mnie była to większa danina patriotyzmu dla Polski niż Pańskie wywracanie historii z PiSowską narracją o złych i dobrych Polakach.

  13-02-2018 22:51 | ~Jerzy Jacek Pilchowski | *.internet.cyfrowypolsat.pl (31.0.*.*)
~Janosik: Mój Ojciec walczył w 39. Mój przyrodni brat w Powstaniu Warszawskim. O Kołobrzeg walczył brat mojego Ojca. Itd., itp. Zarówno pański Ojciec jak również ten mój stryjek. Mieli podwójne szczęście. Nie zginęli w walce i nie zostali zakapowani (pod byle pretekstem) przez takich ludzi jak np., Jaruzelski który jak wiemy zajmował się donoszeniem do Rosjan na uczciwych Polaków. Następnie były długie lata w których czerwoni mordowali lub wysyłali na Sybir uczciwych żołnierzy - nie tylko z AK, ale również z LWP. Tak więc niech się pan nauczy rozróżniać uczciwych żołnierzy od komunistów i przyjmie do wiadomości, ze prawdziwą niepodległość odzyskaliśmy dopiero w roku 1989.

  14-02-2018 07:13 | ~ | *-gprs392832.centertel.pl (37.47.*.*)
Panie Pilchowski dlaczego unika Pan tematu prokuratora Piotrowicza? Troche niewygodne co ?

  14-02-2018 08:18 | ~Jerzy Jacek Pilchowski | *.internet.cyfrowypolsat.pl (37.248.*.*)
~: Sugeruje pan, że wszystkich PRLowskich prokuratorów należy pozbawić praw obywatelskich? - W przeciwieństwie do ogromnej większości PRLowskich prokuratorów Piotrowicz starał się pomagać aresztowanym działaczom Solidarności. Zostało przez tych ludzi potwierdzone i jest to wiarygodne również w oparciu o porównanie wyroków w podobnych sprawach prowadzonych przez niego i innych. Trudno więc, naprawdę bardzo trudno, nie odnieść wrażenia, że wasza obsesyjna niechęć do Piotrowicza opiera się właśnie na tym, ze starał się "sypać piasek" w bandycko-złodziejski system któremu wiernie służyli tacy ludzie jak Lamparski.

  14-02-2018 09:39 | ~ | *-03.vectranet.pl (31.11.*.*)
Znam ludzi, którym pomagał komuch Jaruzelski. On też zapewne sypał piach w tryby? Zresztą pal was licho. Jaruzel przed śmiercią zdążył się wyspowiadać i uzyskał rozgrzeszenie, a że Bóg jest sprawiedliwy, tak więc jest szansa, że możecie spotkać Wojtka w niebie. Bo to Bóg go będzie sądził, nie wy.

  14-02-2018 09:51 | ~Szczur | *.adsl.inetia.pl (77.253.*.*)
JJP. Uderz w stół, a nożyce się odezwią, a ja tylko w bardzo małym skrócie napisałem o wnioskach z pracy amerykańskich psychologów badających zachowania ludzkie. Określali naukowo m. in. zależność rozwoju mózgu na zachowanie i charakter człowieka.

  14-02-2018 11:45 | ~Romek pan Kredycik - Chwilowka |  (47.88.*.*)
Tak to prawda... komuchy i lewactwo pluja na katolikow i kosciol przez cale zycie... Ale gdy trwoga to do Boga... matolku... rozgrzeszenie dane bylo od ksiedza, to Bog go oceni... twierdzisz zatem ze Bog wybacza grzechy ciezkie zbrodniarzom komunistycznym? WOjtek Kiszczak i Dzierzynski juz sie smaza... Szczur... gdy dojdziecie do wladzy to nie bedziecie odpowiadac na pytania obywateli, tylko bedziecie z nich robic psycholi? Z czym wy w koncu do wladzy idziecie? Z haslami leczenia spoleczenstwa przez psychiatrow? Macie obywateli za czubkow? W ten sposob chcecie wygrac wybory?Nie porponujecie dyskusji, tylko leczenie Polakow? Hehehehe... leczenie psychiatryczne lub 2 lata wiezienia za zle slowo o aborcji... Szczzur, a co gdy mozg sie nie rozwinie jak u ciebie? Czlowiek bez dumy narodowej.

  14-02-2018 11:50 | ~Romek pan Kredycik - Chwilowka |  (47.88.*.*)
Szczur: ja tylko... ty tylko posluzyles soba jako wycieraczka i obroncakomunistycznyego zbrodniarza... to gdzie masz to auto? Skoro nie potrafisz badan i wnioskow amerykanskich psychologow zastosowac do ciebie, to po co chcesz by ludzie te wnioski stosowali do zbrodniarza komunistycznego? Wiec gdzie stoi twoje auto, chetnie ci wybije szybe skoro taka wybaczasz... czy jednak nie wybaczasz? Bo wydaje mi sie ze JPP pozamiatal cie... chcesz od ludzi czego co sam nie potrafisz uczynic, wiec nie otwieraj papy matole, skoro sam nie potrafisz sie zastosowac do tego czego wwymagasz od innych... hehehe... . i nie ja tylko... po raz kolejny uciekles jak Szczur od wstydliwego dla ciebie tematu, trudnych pytan... Dlaczego sie wstydzisz tego kim jestes?

  14-02-2018 14:11 | ~Polewa z polewy | *.t-mobile.pl (188.146.*.*)
Dla JJP ciezki temat to jego ucieczka za ocean gdy mogl cos zrobic. Teraz jego posk i krzyk o komuchach i reszta frazesow to nieudolna proba odkupienia...

1  2  3  Dalej » | Ostatnia z 3 stron
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta w portalu Wałbrzyszek - zarejestruj się!
 
Będzie się działo! - Walbrzyszek poleca
Najczęściej czytane komentowane
10 30
10 30
 
Najnowsze wiadomości
Dożynki powiatowo–gminne w Starych Bogaczowicach [FOTO] Dożynki powiatowo–gminne w Starych Bogaczowicach  

REGION, Stare Bogaczowice Wtorek, 13:09
11 września 2018

W sobotę do Starych Bogaczowic przybyli mieszkańcy z terenu całego powiatu wałbrzyskiego, by wspólnie...
Czy Wojska Obrony Terytorialnej znajdą swoją siedzibę przy ulicy Internatowej? [FOTO] Czy Wojska Obrony Terytorialnej znajdą swoją siedzibę przy ulicy Internatowej?   (23)

Wałbrzych Środa, 09:01
29 sierpnia 2018

Pojawiają się kolejne ewentualne lokalizacje dotyczące przyszłej siedziby Wojsk Obrony Terytorialnej w...
Agresywny mężczyzna zmarł podczas interwencji Agresywny mężczyzna zmarł podczas interwencji  (26)

Wałbrzych Czwartek, 14:36
16 sierpnia 2018

Do trzech zdarzeń kryminalnych doszło tej nocy w wałbrzyskiej dzielnicy Podzamcze. Policjanci otrzymali...
Ulubiona ławka dla spożywających mocniejsze trunki Ulubiona ławka dla spożywających mocniejsze trunki  (26)

Wałbrzych Wtorek, 14:25
7 sierpnia 2018

Napisał do nas czytelnik z Podzamcza, który poruszył pewien problem. Z tym pismem, jakie zamieszczamy na...
Zakaz wjazdu na działki Zakaz wjazdu na działki  (26)

Wałbrzych Piątek, 10:13
27 lipca 2018

Jak poinformował nas jeden z czytelników, na Rodzinnych Ogrodach Działkowych "Podzamcze" postawiono...
Festyn „Biała Lilia” w Sokołowsku [FOTO] Festyn „Biała Lilia” w Sokołowsku   (2)

REGION, Sokołowsko Czwartek, 13:20
19 lipca 2018

W środę 19 lipca w Sokołowsku odbyła się uroczystość upamiętniająca 100 – lecie śmierci św....
Wkrótce dojedziesz autobusem z Wałbrzycha do Warszawy Wkrótce dojedziesz autobusem z Wałbrzycha do Warszawy  (15)

Wałbrzych/REGION Czwartek, 11:34
5 lipca 2018

FlixBus to znana na rynku autobusowym firma realizująca połączenia dalekobieżne. Teraz...
Pyszny gulasz serwowano w Walimiu [FOTO] Pyszny gulasz serwowano w Walimiu   (3)

REGION, Walim Niedziela, 11:30
24 czerwca 2018

Tegoroczna edycja Festiwalu Gulaszu w Walimiu przyciągnęła do Parku Jordanowskiego sporą grupę...
Marsz dla Życia i Rodziny w Wałbrzychu [FOTO] Marsz dla Życia i Rodziny w Wałbrzychu   (49)

Wałbrzych Niedziela, 17:27
17 czerwca 2018

Ulicami Paskowej Góry przeszedł wczoraj kolejny Marsz dla Życia i Rodziny. Tegoroczne hasło marszu...
Konsekracja kolejnego wałbrzyskiego kościoła [FOTO] Konsekracja kolejnego wałbrzyskiego kościoła  

Wałbrzych Poniedziałek, 09:20
11 czerwca 2018

Kościół Parafia p.w. Świętej Rodziny w Wałbrzychu został konsekrowany.
Rada miasta przyznała środki na ratowanie wałbrzyskich kościołów Rada miasta przyznała środki na ratowanie wałbrzyskich kościołów  (29)

Wałbrzych Piątek, 08:45
1 czerwca 2018

Ta uchwała wywołała sporo emocji. Ponad milion złotych miejscy radni postanowili przeznaczyć na...
Na Truskawieckiej budują żłobek [FOTO] Na Truskawieckiej budują żłobek   (4)

Wałbrzych Wtorek, 09:59
22 maja 2018

W wałbrzyskiej dzielnicy Nowe Miasto rozpoczęła się budowa żłobka, które pomieści 66 dzieci.
Zobacz więcej artykułów
 
 
Kalendarz wydarzeń
 
Redakcja
Masz problem? A może wiesz coś ciekawego i chcesz się z nami ta wiedzą podzielić? Zadzwoń do nas!
TEL. + 48 510 237 818

W sobotę dyżuruje
Redaktor naczelny
Paweł Wyszowski
Od 9.30 do 15.30

 
 
Wiadomości |  Sport |  Fotoreportaże |  Ogłoszenia |  Imprezy |  Rykowisko |  Partnerzy |  Regulaminy 
© 2002-2018 Walbrzyszek jest znakiem należącym do Highlander's Group.
WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Napisz do nas | Redakcja | Jelenia Góra | Świdnica | Wałbrzych | hydraulik | Logo