Wtorek, 18 czerwca
Imieniny: Elżbiety, Marka
Czytających: 4556
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Nie dostał prezentu

Piątek, 10 września 2021, 10:43
Aktualizacja: 11:45
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: Nie dostał prezentu
Fot. KMP Wałbrzych
Dążąc do zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży w drodze do i ze szkoły, policjanci z Boguszowa – Gorc spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 5 właśnie w ramach akcji pn. „Bezpieczna droga do szkoły”. Uczestnicy spotkania wręczali papierowe kwiatki wzorowym kierowcom. Niestety 57– letni kierujący nie zasłużył na prezent od dzieci. Wsiadł za kierownicę mając 0,4 promila alkoholu w organizmie.

Aby najmłodsi wiedzieli, jakie sytuacje są dla nich szczególnie niebezpieczne oraz jakich zasad należy przestrzegać, by bezpiecznie dotrzeć na zajęcia, funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Boguszowie – Gorcach zorganizowali spotkanie z najmłodszymi uczniami Szkoły Podstawowej nr 5 w tej miejscowości, w ramach ogólnopolskiej akcji profilaktyczno-edukacyjnej „Bezpieczna droga do szkoły”.

Funkcjonariusze podczas spotkania przekazali najmłodszym informacje, które pozwolą na ukształtowanie prawidłowych nawyków komunikacyjnych oraz uświadomienie im z jakimi zagrożeniami mogą się spotkać podczas drogi do i ze szkoły, a także jak sobie radzić w takich sytuacjach. Mundurowi omówili z dziećmi zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Przypomnieli m. in. o zasadach bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię oraz chodzenia właściwą stroną drogi. Funkcjonariusze zwrócili też uwagę na konieczność korzystania z fotelików oraz z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem. Młodzi uczniowie mieli też okazję do przećwiczenia prawidłowego przechodzenia przez jezdnię. Dzieci chętnie wcieliły się w rolę „samochodzików” i pieszych. Policjanci przekazali uczniom opaski odblaskowe i zwracali uwagę na to, jak ważne są elementy odblaskowe noszone w widocznym miejscu po zmroku.

Największą atrakcją w czasie spotkania była przeprowadzona przez funkcjonariuszy kontrola stanu trzeźwości kierujących poruszających się w obrębie szkoły. Dzieci wręczały wykonane przez siebie papierowe kwiatki dla wzorowych kierowców, co było również miłym zaskoczeniem dla samych kierujących. Niestety, jeden z kierujących nie otrzymał nagrody. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że 57-letni mieszaniec powiatu wałbrzyskiego prowadził pojazd pod wpływem alkoholu. Wynik badania wykazał u niego 0,4 promila alkoholu w organizmie. Nieodpowiedziany kierowca odpowie teraz za swoje zachowanie przed sądem.

Twoja reakcja na artykuł?

1
13%
Cieszy
1
13%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
13%
Smuci
3
38%
Złości
2
25%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group