Niedziela, 7 sierpnia
Imieniny: Doroty, Kajetana
Czytających: 3639
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat wałbrzyski: Nie ma chętnych do komisji rewizyjnej

Poniedziałek, 30 października 2017, 10:05
Aktualizacja: Czwartek, 2 listopada 2017, 13:22
Autor: PAW
powiat wałbrzyski: Nie ma chętnych do komisji rewizyjnej
Fot. Robert Bajek
Nie ma chyba w Polsce drugiego samorządu, w którym komisja rewizyjna składałaby się z jednej osoby.

A tak właśnie jest w radzie powiatu wałbrzyskiego po tym jak z pracy w komisji rewizyjnej zrezygnowali Andrzej Lipiński, Kamil Orpel i Marek Tarnacki. Jedynym członkiem komisji pozostaje Bogusław Uchmanowicz. Przewodniczący rady Józef Piksa chciał tę sytuację zmienić i do porządku obrad wprowadził punkt mówiący o uzupełnieniu składu komisji rewizyjnej. Niestety, jego zabiegi okazały się nieskuteczne.
- Klub PSL powinien dawać dobry przykład i przedstawić swojego kandydata do komisji rewizyjnej i spełnić wymogi ustawowe. W takiej sytuacji również klub PO przedstawi swojego kandydata - mówi radny Kamil Orpel.

Tak się jednak nie stało, bowiem wszyscy przedstawiciele klubu PSL w radzie powiatu pełnią stanowiska funkcyjne - Jacek Cichura jest starostą, Stanisław Janor członkiem zarządu, Józef Piksa przewodniczącym rady, a Grażyna Owczarek i Krzysztof Krajewski wiceprzewodniczącymi. Reprezentująca powiat wałbrzyski mecenas wyraźnie podkreślała, że należy szukać kompromisu.
- Naczelny Sąd Administracyjny wskazuje, że jeśli klub radnych odmawia wystawienia swojego kandydata do pracy w komisji, to komisja powinna zostać powołana z pominięciem tego klubu - mówi radca prawny.

I tak też się stało, bowiem mimo rozmów pozakuluarowych, ani klub PO ani klub radnych PSL-u nie zaprezentowali swoich przedstawicieli do pracy w komisji i tym samym cały ciężar pracy komisji nadal spoczywać będzie na barkach Bogusława Uchmanowicza.

Marek Tarnacki, który był członkiem komisji rewizyjnej, uważa, że praca tejże komisji była wielokrotnie dezorganizowana.
- Konflikt w radzie eskaluje - mówi Tarnacki. - Brak szacunku jest widoczny gołym okiem. Niestety, ale to PSL jest inspiratorem wielu wydarzeń. Wydaje mi się, że osoby z tej partii przerosły samych siebie i nie skupiają się na pracy, tylko na przepychankach.

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group