Sobota, 24 lutego
Imieniny: Bogusza, Macieja
Czytających: 4028
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Nie wyłączą oświetlenia

Środa, 28 września 2022, 8:43
Aktualizacja: 9:03
Autor: PAW
Wałbrzych: Nie wyłączą oświetlenia
Fot. archiwum
Od 1 października ma wejść w życie zarządzenie prezydenta miasta z systemem działań i procedur mających doprowadzić do ograniczenia zużycia energii przez miasto.
- Ten plan ma wskazywać jak oszczędnie ogrzewać instytucje miejskie, magazyny, przestrzenie, które nie są wykorzystywane na bieżąco - tłumaczy prezydent Roman Szełemej. - Utworzonych zostanie 26 dzielnicowych ośrodków wsparcia dla mieszkańców, którzy będą chcieli skorzystać z większego komfortu niż w domu.

Będzie to więc zatem bardzo trudny okres dla szkół, przedszkoli, domów dziennego pobytu, RWS-ów, bibliotek czy instytucji kultury, które miały za zadanie przygotowanie specjalnych miejsc dla osób, które z takiego wsparcie będą chciały skorzystać.

- Wszystkie samorządy w Polsce zaczynają oszczędzać. My staramy się podejmować decyzje, które będą najmniej uciążliwe dla mieszkańców - kontynuuje prezydent. - Nie przewidujemy wyłączania oświetlenia ulicznego. To nie jest taka sama sytuacja jaka miała miejsce w czasie pandemii, kiedy mieliśmy lockdown i częściowo wyłączyliśmy oświetlenie. Teraz życie będzie się toczyć normalnie i musimy zadbać o bezpieczeństwo mieszkańców.

Prezydent podkreśla, że wymiana oświetlenia niemal w całym mieście na system energooszczędny powoduje, że to zużycie jest mniejsze i dzięki tym poczynionym oszczędnościowym nie ma teraz konieczności wyłączania oświetlenia. Ewentualne wyłączenie oświetlenia dałoby około 2 milionów oszczędności, ale Gmina nie zamierza z tego pomysłu korzystać.

Oszczędności będą poszukiwane również w innych dziedzinach. Miasto wykorzystując okres jesienno-zimowy chce przeprowadzić przegląd techniczny basenu przy ulicy Sokołowskiego, który w ostatnich latach nie był przeprowadzany. Aqua Zdrój będzie funkcjonować normalnie.

Twoja reakcja na artykuł?

14
42%
Cieszy
8
24%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
3%
Smuci
4
12%
Złości
6
18%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group