Sobota, 22 czerwca
Imieniny: Pauliny, Jana, Tomasza
Czytających: 4424
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Nieoznakowany radiowóz dla policji

Czwartek, 16 marca 2023, 10:26
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Nieoznakowany radiowóz dla policji
Fot. KMP Wałbrzych
Na dziedzińcu Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu odbyło się uroczyste przekazanie kluczyka do nowego nieoznakowanego pojazdu służbowego marki BMW Seria 3. Samochód zakupiony zostały dzięki zaangażowaniu i wsparciu samorządów terytorialnych Wałbrzycha oraz powiatu wałbrzyskiego, które sfinansowały przedsięwzięcie.

Modernizacja policyjnej floty nieprzerwanie postępuje. Nowoczesne radiowozy co jakiś czas są przekazywane funkcjonariuszom w różnych częściach kraju, a zakup sporej części służbowych aut jest realizowany dzięki wsparciu samorządów. Tak też jest w przypadku samochodu marki BMW Seria 3, które trafiło do wałbrzyskiej Komendy.

Na placu Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu odbyło się uroczyste przekazanie nowego nieoznakowanego radiowozu. Zakupiony pojazd służbowy BMW Seria 3 jest napędzany silnikiem benzynowym o pojemności 2 litrów i mocy blisko 250 KM. Napęd trafia na cztery koła poprzez automatyczną skrzynię biegów. Radiowóz wyposażony jest w wideorejestrator oraz szereg systemów bezpieczeństwa jazdy, a do prędkości stu kilometrów na godzinę rozpędza się w niecałe sześć sekund. Pojazd będzie służyć policjantom ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy.

Auto wygląda bardzo niepozornie i na drogach ciężko będzie rozpoznać, że to radiowóz. Kierowcy muszą mieć się na baczności. Nieodpowiedzialny zmotoryzowani po znalezieniu się w zasięgu kamer policyjnego BMW z pewnością zostaną namierzeni i nagrani. Dla przypomnienia, taryfikator mandatów obowiązujący od 1 stycznia 2022 roku, potrafi mocno odcisnąć się na kieszeni osób łamiących przepisy ruchu drogowego.

Koszt zakupu samochodu wyniósł 189 tysięcy złotych. Dofinansowanie ze strony Urzędu Miasta w Wałbrzychu wyniosło 140 tysięcy złotych. Pozostała część zakupu pojazdu pokryta została dzięki wparciu trzech gmin: Szczawna-Zdroju, Starych Bogaczowic oraz Czarnego Boru.

W uroczystości wzięli udział Prezydent Miasta Wałbrzycha Roman Szełemej, Zastępca Burmistrza Szczawna-Zdroju Marek Ćmikiewicz, Zastępca Wójta Gminy Stare Bogaczowice Tomasz Fąka oraz Przewodnicząca Rady Gminy Czarny Bór Marzena Łatka.

Komendant Miejski Policji w Wałbrzychu nadkom. Krzysztof Lewandowski podziękował w imieniu podległych mu funkcjonariuszy za nowy radiowóz podkreślając, iż służyć on będzie zapewnieniu bezpieczeństwa na drogach Wałbrzycha oraz powiatu wałbrzyskiego oraz pozwoli policjantom jeszcze lepiej wykonywać swoje zadania na rzecz mieszkańców.

Zaprezentowane zostały również inne pojazdy służbowe, które w ostatnim czasie trafiły do wałbrzyskiej komendy. Jest nim specjalistyczny Ford Tranzyt ETDiE (Ekipa Techniki Drogowej i Ekologii). To mini stacja diagnostyczna służąca do weryfikacji stanu technicznego pojazdów, którą funkcjonariusze wykorzystywać będą m.in. do kontroli emisji spalin. Pojazd wyposażony jest w silnik diesla o pojemności 2 litrów i mocy blisko 170 KM.

Wałbrzyska komenda otrzymała także dwa quady specjalnie przystosowane do pełnienia służby patrolowej w trudnym terenie. Są to pojazdy marki TGB BLADE w wersji oznakowanej wraz z przyczepkami do ich transportu. Posiadają silniki benzynowe o mocy 83 KM, a jeden z nich wyposażony jest dodatkowo w system gąsienicowy. Quady umożliwią funkcjonariuszom m.in. jeszcze skuteczniejsze prowadzenie działań poszukiwawczych za osobami zaginionymi, czy też walkę z kłusownictwem lub dyscyplinowanie innych użytkowników tego typu pojazdów oraz motocykli, którzy płoszą zwierzynę i rozjeżdżają leśne ścieżki.

Twoja reakcja na artykuł?

9
38%
Cieszy
3
13%
Hahaha
3
13%
Nudzi
0
0%
Smuci
3
13%
Złości
6
25%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group