Poniedziałek, 18 października
Imieniny: Juliana, Łukasza
Czytających: 2669
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Niesprawny bus komunikacji miejskiej wyeliminowany z wałbrzyskich dróg

Czwartek, 28 marca 2019, 13:25
Autor: red
Wałbrzych: Niesprawny bus komunikacji miejskiej wyeliminowany z wałbrzyskich dróg
Fot. KMP Wałbrzych
Wczoraj rano 57–letni kierujący jechał niesprawnym autobusem komunikacji miejskiej ulicami Wałbrzycha – na szczęście bez pasażerów. Mężczyznę zatrzymał do kontroli drogowej wspólny patrol Inspekcji Transportu Drogowego i Policji. Za popełnione wykroczenia sprawca na miejscu otrzymał mandat karny, a na właściciela firmy za naruszenie z Ustawy o transporcie drogowym ITD nałoży dodatkowo karę w kwocie 2 tysięcy złotych.

Dzięki wspólnym patrolom i bardzo dobrej współpracy pomiędzy Inspekcją Transportu Drogowego a wałbrzyską Policją, eliminowane z ruchu są zagrażające bezpieczeństwu pojazdy poruszające się po drogach na zasadach Ustawy o transporcie drogowym. W środę w toku pełnienia służby funkcjonariusze zauważyli jadącego al. Podwale w Wałbrzychu busa jednej z miejskich linii komunikacyjnych. Mundurowi niezwłocznie podjęli decyzję o kontroli drogowej. Podejrzewali, iż bus jest niesprawny.

Podczas wykonywania czynności mundurowi sprawdzili stan techniczny pojazdu i ustalili, że w busie uszkodzony jest sygnał dźwiękowy, występują usterki w oświetleniu, pojazd ma 14 zamiast 16 miejsc wpisanych do dowodu rejestracyjnego, sam dowód rejestracyjny został już wcześniej zatrzymany, a przegląd skończył się kilka miesięcy temu - 28 grudnia 2018 roku.

Kierujący za popełnione wykroczenia otrzymał mandaty karny w kwocie 200 złotych. Mundurowi zakazali mu także dalszej jazdy. W związku ze zmianami w przepisach z września 2018 roku, za brak badań technicznych w autobusie odpowie także właściciel przedsiębiorstwa, na którego Inspekcja Transportu Drogowego nałoży karę administracyjną w kwocie 2 tysięcy złotych za naruszenie z Ustawy o Transporcie Drogowym.

Twoja reakcja na artykuł?

17
59%
Cieszy
2
7%
Hahaha
1
3%
Nudzi
1
3%
Smuci
1
3%
Złości
7
24%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group