Sobota, 10 czerwca
Imieniny: Bogumiła, Małgorzaty
Czytających: 4998
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Jedlina-Zdrój: Nietrzeźwy kierowca niesprawnego samochodu ciężarowego zatrzymany

Czwartek, 11 stycznia 2018, 8:36
Autor: red
Wałbrzych/Jedlina-Zdrój: Nietrzeźwy kierowca niesprawnego samochodu ciężarowego zatrzymany
Fot. KMP Wałbrzych
Kierował niesprawnym samochodem ciężarowym. W trakcie legitymowania okazało się, że jechał nim po spożyciu alkoholu. 59–letni mieszkaniec Wałbrzycha zatrzymany do kontroli drogowej przez wspólny patrol Inspekcji Transportu Drogowego oraz Policji, utracił uprawnienia do kierowania pojazdami i stanie teraz przed sądem.

Wałbrzyscy policjanci od dłuższego czasu współpracujący z Inspekcją Transportu Drogowego, podczas nadzoru nad ruchem zwracają szczególną uwagę na stan techniczny autobusów oraz samochodów ciężarowych. Patrolując ulicę Kłodzką w Jedlinie-Zdroju funkcjonariusze zauważyli jadącego tą drogą kierującego samochodem Man.

Kontrola przeprowadzona przez mundurowych zakończyła się dla 59-letniego mężczyzny zatrzymaniem prawa jazdy. Od wałbrzyszanina wyczuwalna była woń alkoholu. Badanie urządzeniem wykazało 0,90 promila tej substancji we krwi. Kierowca utracił uprawnienia kategorii B i C.

Sprawdzając stan techniczny funkcjonariusze ujawnili także usterki w samochodzie ciężarowym w postaci nieszczelności układu pneumatycznego. W związku z tym zatrzymali dowód rejestracyjny niesprawnego pojazdu.

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group