Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 2278
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Nowy Julianów: Nietrzeźwy kierujący nie zatrzymał się do kontroli drogowej i spowodował kolizję

Poniedziałek, 2 października 2017, 14:07
Aktualizacja: 14:09
Autor: red
REGION, Nowy Julianów: Nietrzeźwy kierujący nie zatrzymał się do kontroli drogowej i spowodował kolizję
Fot. KMP Wałbrzych
34–letni wałbrzyszanin nie zatrzymał się do kontroli drogowej pomimo wydanego przez umundurowanego funkcjonariusza policji polecenia. Następnie rozpoczął ucieczkę swoim samochodem. Ta zakończyła się już po kilkuset metrach. Mężczyzna podczas dalszej jazdy spowodował kolizję.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu rano 28 września sprawdzali stan trzeźwości kierujących w miejscowości Nowy Julianów. Około godziny 5:20 wydali wyraźne polecenie do zatrzymania się jednemu z nich. Mężczyzna zignorował je, ominął mundurowych i przyspieszył kierowanym przez siebie pojazdem, uciekając w kierunku miejscowości Modliszów.

Jego dalsza jazda nie trwała długo. Po kilkuset metrach uciekinier przy dużej prędkości zjechał kierowanym przez siebie samochodem do rowu. Policjanci zatrzymali mężczyznę. Okazało się, że wsiadł "za kółko" będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie urządzeniem wykazało 1,30 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo sprawca nie posiadał nigdy uprawnień do kierowania pojazdami. Jego samochód zabezpieczony został na parkingu strzeżonym.

Mężczyzna stanie teraz przed sądem. Odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz bez wymaganych uprawnień, a także spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz wysoka grzywna.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group