Czwartek, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 2675
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Zagórze Śląskie: Niezwykli mieszkańcy terrariów

Wtorek, 20 października 2020, 8:37
Aktualizacja: 11:08
Autor: red
REGION, Zagórze Śląskie: Niezwykli mieszkańcy terrariów
Fot. organizatorzy
Już w najbliższą niedzielę 25 października w godzinach 9.00 – 17.00 w Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego "Akwarium" przy ulicy Wodnej 1 w Zagórzu Śląskim odbędzie się kolejne wyjątkowe wydarzenie, podczas którego zaprezentowani zostaną niezwykli mieszkańcy terrariów.

Terrarystyka (łac. terra – ziemia) to dział wiedzy dotyczący hodowli i chowu zwierząt i roślin w terrarium. Zwierzętami tymi są najczęściej płazy, gady i bezkręgowce - głównie pajęczaki i owady.

Terrarium to pomieszczenie do hodowli zwierząt terrariowych, wyposażone i urządzone w sposób oddający naturalne warunki środowiskowe bytujących w nim zwierząt: głównie temperaturę, wilgotność i cykl oświetleniowy. Terraria mogą być wykonane z różnego rodzaju materiałów, najpopularniejszym jest szkło. Ze względu na rodzaj symulowanego biotopu, czyli fragmentu środowiska naturalnego, terraria dzielimy na: pustynne - suche ekosystemy stepów i pustyń, tropikalne - wilgotne lasy tropikalne, lasu umiarkowanego - biotopy lasów umiarkowanej strefy klimatycznej i akwaterrarium - środowisko styku zbiorników wodnych z lądem.

Wielkość terrarium oraz jego orientacja pozioma lub pionowa powinna być dostosowana do wymagań gatunkowych zamieszkujących je zwierząt. Często hodowane zwierzęta w terrarium to: agama brodata, gekon lamparci, bazyliszek płatkogłowy, kameleon jemeński, wąż zbożowy, boa dusiciel, a także pająki i skorpiony. Część tych zwierząt będzie można obejrzeć już w najbliższą niedzielę 25 października od godziny 9.00 do 17.00 w budynku Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego "Akwarium" przy ulicy Wodnej 1 w Zagórzu Śląskim. Oprócz możliwości oglądania zwierząt każdy odwiedzający CORT "Akwarium" będzie mógł zapoznać się z zasadami aranżacji terrariów dzięki pokazowi zakładania terrariów, poprowadzonemu przez pracowników specjalistycznych sklepów zoologicznych Świat ZOO z wałbrzyskiego Auchan oraz Galerii Victoria.

- Bardzo się cieszę, że możemy naszym gościom, mieszkańcom naszego regionu i przybywającym do nas turystom zaproponować kolejne niezwykłe wydarzenie. Każdego miesiąca staramy się zorganizować wydarzenie, które wykracza poza nasze standardowe działania, a jednocześnie w pewien sposób się z nimi wiąże. Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego oprócz funkcji informacyjnej pełni też ważną rolę edukacyjną. Tego typu wydarzenia są właśnie uzupełnieniem prowadzonych przez nas działań edukacyjnych. Przypomnę, że mieliśmy już wystawców z regionalnymi produktami ekologicznymi, mieliśmy wystawę zdjęć przyrodniczych Krzysztofa Żarkowskiego, mieliśmy Giełdę Minerałów i Biżuterii z Kamieni Szlachetnych, w weekendy mamy edukacyjną Geo-Zabawę, a tym razem proponujemy naszym gościom spotkanie z terrarystyką. Będzie to z pewnością ciekawe i pouczające wydarzenie. Serdecznie na nie zapraszam - powiedział Robert Bajek z Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu.

Twoja reakcja na artykuł?

1
33%
Cieszy
1
33%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
33%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group