Czwartek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 4764
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Szczawno-Zdrój: Nowa kriokomora dla kuracjuszy

Środa, 29 listopada 2017, 10:04
Aktualizacja: 10:08
Autor: red
REGION, Szczawno-Zdrój: Nowa kriokomora dla kuracjuszy
Fot. red
Już wkrótce w Zakładzie Przyrodoleczniczym w Szczawnie – Zdroju odbędzie się uroczyste otwarcie nowej Kriokomory, w której to kuracjusze, jak również mieszkańcy Szczawna – Zdroju i Aglomeracji Wałbrzyskiej, będą mogli korzystać z zabiegu krioterapii ogólnoustrojowej.

Zabieg ten polega na oddziaływaniu na powierzchnię ciała bardzo niskimi temperaturami (poniżej 110 st. C) w specjalnej kriokomorze, w której przebywa się od 1 do 3 minut. Zabiegi kriogeniczne znacząco wpływają na zmniejszenie obrzęków, osłabienie objawów zapalenia stawów i poprawienie ogólnej ruchomości układu motorycznego człowieka. Ta forma rehabilitacji ma nie tylko zastosowanie w medycynie w postępowaniu z ludźmi chorymi, ale również u osób zdrowych uprawiających wysiłek sportowy wyczynowo lub rekreacyjnie. Jest to doskonała metoda odnowy biologicznej pozwalająca w szybki i efektywny sposób zregenerować organizm do wytężonego wysiłku.

W 2016 roku z leczenia i rehabilitacji w obiektach Spółki „Uzdrowisko Szczawno – Jedlina” S.A. skorzystało 10 tysięcy 529 osób. Wartość właśnie ukończonej inwestycji w Kriokomorze w Zakładzie Przyrodoleczniczym w Szczawnie – Zdroju to 1 milion 350 tys. zł, a w ostatnich latach Spółka na zakup i doposażenie sprzętu rehabilitacyjnego wydała ok. 2 milionów zł.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group