Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 3910
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Nowa ścieżka rowerowa na Podzamczu

Niedziela, 2 czerwca 2013, 7:33
Aktualizacja: Niedziela, 23 czerwca 2013, 11:04
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Nowa ścieżka rowerowa na Podzamczu
Fot. Robert Bajek
1 czerwca w wałbrzyskiej dzielnicy Podzamcze otwarto nową aleję spacerową i ścieżkę rowerową, zlokalizowaną wzdłuż Alei Podwale. Uroczystego otwarcia dokonał Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.

Budowa alei spacerowej i ścieżki rowerowej z odbudową drzewostanu i modernizacją oświetlenia to projekt finansowany przez Gminę Wałbrzych. Ukończenie tej inwestycji trwało pół roku.

-To jest inwestycja, która się Podzamczu należała. Od lat była ona mieszkańcom Podzamcza potrzebna, co było widać, gdy wiele osób chodziło już wzdłuż tej nieukończonej ścieżki. Byli tam także rowerzyści i rolkarze. Ponad trzy kilometry ścieżki to fragment inwestycji. Oprócz tego są nowe lampy, zieleń. Lampy są tak ustawione, że oświetlają ścieżkę spacerowo-rowerową i będzie można biegać nawet w nocy. A to nie koniec inwestycji. W ciągu kilku miesięcy domkniemy całą ścieżkę wokół Podzamcza wzdłuż ulicy Wieniawskiego” – powiedział Roman Szełemej.

Prezydent zaznaczył również, że projekt na początku wzbudzał wiele kontrowersji, teraz natomiast jest ogólnie chwalony.

Z okazji otwarcia nowej ścieżki rowerowej odbył się bieg rodzinno-rekreacyjny na dystansie 3200 metrów. Na mecie biegu każdy uczestnik losował upominek. W biegu udział wziął Prezydent Roman Szełemej, Józef Żuk, Witold Radke, członkowie WKB Podzamcze, członkowie Stowarzyszenia Rekreacyjno-Sportowego „Dęby Wałbrzych”, mieszkańcy Wałbrzycha oraz goście spoza Wałbrzycha.

Przy okazji otwarcia ścieżki rowerowej Prezydent Roman Szełemej zaprosił wszystkich dnia 22 czerwca do Aqua-Zdroju na mecz koszykówki Polska-Chiny, natomiast 23 czerwca ma zostać uruchomiony Aqua Park.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (41)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group