Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 4035
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Nowa siedziba wałbrzyskiego MOPSu

Poniedziałek, 20 listopada 2017, 16:03
Aktualizacja: Piątek, 24 listopada 2017, 13:36
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Nowa siedziba wałbrzyskiego MOPSu
Fot. Robert Bajek
W obecności parlamentarzystów, przedstawicieli władz wojewódzkich i samorządowych, władz miasta, radnych, przedstawicieli straży pożarnej, policji, straży miejskiej, przedstawicieli spółek i instytucji miejskich, szkół i placówek kulturalno–oświatowych a także przedstawicieli wykonawców odbyło się dziś uroczyste otwarcie nowej siedziby Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wałbrzychu mieści się obecnie w nowo wyremontowanym, nieużytkowanym od kilkunastu lat budynku przy ulicy Kilińskiego 1. Dokumentacja techniczna i projekty adaptacji budynku powstały już w 2015 roku a same prace, prowadzone przez wałbrzyską firmę Bud-Mich, ruszyły wiosną 2016 roku i obejmowały między innymi roboty rozbiórkowe, wymianę i docieplenie stropów, wykonanie konstrukcji i pokrycia dachu, fundamentów, montaż windy, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, wykonanie instalacji wodno-kanalizacyjnej, centralnego ogrzewania, budowę kotłowni gazowej, ocieplenie budynku, wykonanie elewacji oraz zagospodarowanie terenu wokół nieruchomości. Koszt realizacji tego zadania wyniósł prawie 7 milionów złotych.

Nowa siedziba wałbrzyskiego MOPSu była niezbędna do właściwej realizacji zadań z zakresu pomocy społecznej. Nie bez znaczenia była też potrzeba poprawy warunków pracy dla osób wykonujących te zadania, oraz potrzeba obsługi mieszkańców naszego miasta korzystających z pomocy MOPS w godnych warunkach. Dzięki tej inwestycji osoby objęte opieką mają łatwiejszy dostęp do siedziby, w której dodatkowo znalazły się ułatwienia dla osób niepełnosprawnych a pracownicy zyskali właściwe warunki pracy i obsługi. Jako że otwarcie nowej siedziby MOPSu zbiegło się z przypadającym jutro Dniem Pracownika Socjalnego, nie zabrakło życzeń, podziękowań i nagród dla osób szczególnie zaangażowanych w pracę i wykazujących się ponadstandardową inicjatywą.

- Do nowej siedziby Ośrodka Pomocy Społecznej przenoszą się wszyscy pracownicy, którzy do tej pory mieli siedzibę na ulicy Beethovena. Ulica Beethovena jest oddalona od centrum miasta, to znaczy niby odległość nie jest duża, ale dojazd i warunki w jakich klienci musieli docierać były nienajlepsze. W związku z tym poza dyrekcją, działem organizacyjnym i działem finansowym tutaj umiejscowiliśmy zespoły pracy socjalnej. W każdym zespole pracy socjalnej są pracownicy socjalni, w dziale pieczy są koordynatorzy pieczy zastępczej a w dziale wspierania rodziny asystenci rodziny. Jest to przeszło 170 osób, które będą teraz w centrum miasta, do których dotarcie klientów pomocy społecznej będzie łatwiejsze - powiedziała Grażyna Urbańska - Dyrektor wałbrzyskiego MOPSu.

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group