Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 1465
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Nowa stara droga

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 6 lipca 2010, 19:53
Aktualizacja: Środa, 7 lipca 2010, 7:50
Autor: Sven
Prace na drodze jeszcze trwają
Fot. Krzysztof Żarkowski
Prezydent Piotr Kruczkowski zaprosił dziennikarzy na, jak to nazwano, spotkanie robocze. Odbyło się ono na drodze prowadzącej od szosy Wałbrzych – Świdnica do zamku Książ.

Ulica Piastów Śląskich została na nowo wybrukowana. Jest szersza i została zaopatrzona w „ciąg pieszo-rowerowy”. Wyremontowany odcinek ma osiemset trzydzieści metrów. Przedłużeniem Piastów Śląskich jest ulica Jeździecka. Ma ona trzysta trzydzieści metrów długości i jej remont zostanie ukończony wczesną jesienią. Nawierzchnia będzie wykonana z zabytkowej kostki, pochodzącej z rozbiórki ulicy Piastów Śląskich. Dzięki temu nadal będziemy mogli spacerować po tych samych kamieniach, po których stąpała Księżna Daisy. Drogę, od zmroku do świtu, rozświetlać będą stylowe latarnie. Całość remontu odbywa się pod nadzorem konserwatora zabytków. Koszt inwestycji wyniesie ponad pięć milionów złotych, z czego połowa pochodzi z dotacji Unii Europejskiej.

Do końca wakacji nie będzie można dojechać do zamku autobusami komunikacji miejskiej. Dalsze decyzje w tej sprawie zostaną podjęte po zakończeniu remontu ulicy Jeździeckiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~kolo 6-07-2010 20:06
I znów pan wielmożny prezydent Kruczkowski świetnie wypada na zdjęciach. Szkoda, że tylko na zdjęciach...
~Rebel Yell 6-07-2010 20:47
Zapraszam na Zakopianska i Ossowskiego. Jacys szalency na pokrzywiona poniemiecka kostke wylali kilka ladnych plam asfaltu. Wyglada jak krajobraz ksiezycowy i jest swiadectwem mozliwosci walbrzyskich drogowcow.
~ 6-07-2010 20:53
Cig pieszo rowerowy dla kogo sie pytam dla kogo? Kto wejdzie lub wjedzie rowerem z ruchliwej drogi zwanej Drogą Krajową 35 ?
~Turysta z Jeleniej Góry 6-07-2010 23:50
Niedawno byłem w Palmiarni i zamku Książ i bardzo tego żałuję, ponieważ od tamtej pory co drugi dzień, musiałem w samochodzie dokręcać śrubki, a dziś auto stoi i czeka mnie wymontowanie skrzyni biegów. Komu mam za to powyrywać nogi z du...? Kto jest takim idiotą który ma w du... podatników? Dajcie mi jego namiary a pożyczę sobie jego samochód i pojeżdżę po Wałbrzyskich drogach, zobaczy kut... jak to jest bez auta.
Maku 7-07-2010 0:51
Pan prezydent Kruczkowski po raz kolejny pokazał "ważną dla mieszkańców miasta inwestycję". Jesteśmy dumni, że "ósemka" będzie poruszała się po pięknej drodze. Może jednak zamiast nagłego remontu drogi do kolegi Tutaja należało ruch puścić tą asfaltową, a pieniądze na remont i ciąg pieszy wykorzystywany dwa/ trzy razy do roku należało "utopić" w miejskiej obwodnicy? Ale ta pewnie nie byłaby w ogóle użytkowana przez mieszkańców miasta, którzy wolą wystawać w korkach w drodze tam i z powrotem.
~do MAKU 7-07-2010 11:45
i wystawać na debilnych światłach pod nowym NETTO ...
~haber 7-07-2010 11:48
a miny na fotach mają takie jakby sami mieli za to zapłacić, albo biskup ich olał i nie poświęcił - :) wpisujcie pomysły ....
~ 7-07-2010 12:40
proste! jak marszałek Schetyna bedzie jechał na popijawe do książa to nowa droga gotowa bravo Jurek! ps. krzyżacy do Malborka!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group