Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 2131
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Nowe autobusy w Świebodzicach

Wiadomości: Świebodzice
Sobota, 22 sierpnia 2015, 6:20
Aktualizacja: 7:28
Autor: opr.red.
Fot. www.swiebodzice.pl
Świebodziczanie muszą jeszcze kilka miesięcy poczekać, zanim usiądą w wygodnych siedzeniach i klimatyzowanych wnętrzach. Ale nowe autobusy komunikacji miejskiej już są gotowe. W czwartek, 20 sierpnia, przyjechały na oficjalny odbiór.

Trzy Mercedesy Benz model Citaro zaparkowały na placu ZGK Świebodzice w czwartek rano i natychmiast wzbudziły sensację. Auta w kolorze złotym przyciągały wzrok przechodniów i wiele osób pytało z zaciekawieniem, czy to te "nasze" autobusy.

Pojazdy zostały zakupione przez Gminę Świebodzice za ponad 4 mln zł, ale Unia Europejska pokryje prawie 85 % tych kosztów. Dzięki dofinansowaniu złożonego przez gminę projektu, od 1 stycznia w Świebodzicach kursować będą jedne z najnowocześniejszych autobusów miejskich w kraju. Bogato wyposażone, ekologiczne, komfortowe dla pasażerów - i naprawdę ładne.

- Auta są bardzo wygodne i pełne elektronicznych udogodnień zarówno dla kierowcy, jak i pasażerów - mówi Bogdan Kożuchowicz, burmistrz Świebodzic. Wraz z Przewodniczącym RM Łukaszem Kwadransem, szefem ZGK Świebodzice Kacprem Nogajczykiem i radnym Sławomirem Łukawskim byli pierwszymi osobami, które obejrzały wnętrza pojazdów. - Posiadają m. in. Zintegrowany System Informacji Pasażerskiej - czyli elektroniczne wyświetlanie aktualnych przystanków, rozkładów jazdy, biletomaty, itd. Są ekologiczne i spełniają najwyższe normy bezpieczeństwa. To prawdziwie europejska jakość.

Dzięki temu zakupowi gmina będzie mogła sama realizować transport publiczny na terenie miasta - obecnie jest on zlecany przewoźnikom w drodze przetargu . Nowe autobusy wyruszą na ulice Świebodzic 1 stycznia 2016 roku. Będzie je obsługiwać 5 kierowców, zatrudnionych przez ZGK, wszyscy to świebodziczanie.

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Asia 22-08-2015 15:29
Szkoda że do tej pory żaden miejski do Wałbrzycha nie kursuje - Głuszyca , Boguszów, Jedlina z Wałbrzychem skomunikowane, a Świebodzice tylko zatłoczonym busem :-(
~dlatego jesteśmy biedni 22-08-2015 20:33
żaden niemiec nie kupił by solarisa ale kupiłby mercedesa, za to prawie każdy polak kupuje mercedesa a nie splarisa
~fredi 23-08-2015 8:54
Oj to Jaruś z Tomaszkiem siem zmartwią i ich pełnomocnik Jacuś też

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group