Niedziela, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 2051
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Nowe tablice i ulicowskazy w Wałbrzychu

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 14 maja 2013, 6:30
Aktualizacja: 9:31
Autor: Robert Bajek
Fot. Robert Bajek
W centrum Wałbrzycha pojawiło się 7 nowych, dwustronnych tablic i 43 ulicowskazy. Są one swego rodzaju drogowskazami do najważniejszych, najcenniejszych obiektów zabytkowych. Mają też stanowić pewną formę popularyzacji i upowszechniania wiedzy o danym zabytku i jego znaczeniu.

Cały system informacji to projekt o wartości 465 000 złotych. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej. System ma służyć uporządkowaniu przestrzeni publicznej.

-System identyfikacji ma wprowadzić nowe, lepsze, wyższe standardy. Ważna jest forma, miejsce i treść– powiedział Prezydent Roman Szełemej.

Po śródmieściu czas na kolejne dzielnice, w których już niebawem zaczną pojawiać się elementy systemu identyfikacji. Dodatkowo tablice informacyjne pojawią się w najbliższym czasie na obiektach zabytkowych, oczywiście w porozumieniu z Wałbrzyską Delegaturą Wojewódzkiego Urządu Ochrony Zabytków. O szczegółach systemu i lokalizacji tablic i ulicowskazów informacje przekazał Arkadiusz Grudzień z Biura Promocji Miasta.

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group