Czwartek, 26 listopada
Imieniny: Konrada, Sylwestra
Czytających: 2090
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Nowi ambasadorzy Grajmy w piłkę

Wiadomości: Kraj
Piątek, 23 marca 2012, 9:46
Aktualizacja: 9:48
Autor: opr. PAW
Fot. red
Mistrz Robert Korzeniowski, królowa polskiego fitnessu Mariola Bojarska–Ferenc, producent muzyczny i dziennikarz Staszek Trzciński, reżyser Janusz Zaorski, aktorka Edyta Olszówka to kolejne osoby, które poprały akcję społeczną Grajmy w piłkę i zachęcają do ruchu na świeżym powietrzu w te pierwsze wiosenne dni.

Inicjatorzy akcji zgodnie z powiedzeniem, że czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci, starają się zachęcać młodzież do uprawiania piłki nożnej wszędzie tam, gdzie jest to możliwe. O tym, że warto uprawiać sport przekonują też gwiazdy. Dlatego prócz Pawła Małaszyńskiego, Marcina Dorocińskiego, Bartosza Obuchowicza, Rafała Królikowskiego, Rafała Bryndala, Doroty Deląg, Piotra Gąsowskiego, Piotra Zelta i Grażyny Wolszczak do grona ambasadorów akcji dołączyły kolejne osoby.

Znana i lubiana aktorka – Edyta Olszówka w dzieciństwie trenowała szermierkę. Przed treningiem rozgrzewała się grając w piłkę nożną z kolegami, którzy starali się nie faulować słabszych koleżanek. Z łezką w oku powraca do tych wspomnień z młodości.

- Piłka nożna to fantastyczna dyscyplina sportu dla każdego. Grajmy w piłkę dla zdrowia i ciała! – zachęca znana i lubiana propagatorka zdrowego stylu życia Mariola Bojarska – Ferenc, zaś Robert Korzeniowski, choć wychował się na piłkarskim podwórku, a koledzy z dwóch sąsiednich bloków zawsze montowali dwie przeciwstawne drużyny, został lekkoatletą. Podkreśla, że to jednak piłka nożna spowodowała, że osiągnął status wybitnego sportowca. Staszek Trzciński najkrócej stwierdza, że jeśli chcemy mieć zdrowe społeczeństwo to musimy grać w piłkę.

Celem akcji społecznej Grajmy w piłkę jest budowanie świadomości, że piłka nożna to zdrowy, tani i budujący relacje sport zespołowy. Projekt ma na celu inspirowanie opiekunów do umożliwiania dzieciom aktywnego spędzania czasu i do przeciwdziałania zakazom gry w piłkę wszędzie tam, gdzie nie mają one uzasadnienia.

- Piłka nożna to taka dziedzina, którą można uprawiać wszędzie, ale żeby naprawdę grać, potrzebujemy boiska – stwierdza Rafał Bryndal polski satyryk, autor tekstów, dziennikarz Radia ZET, a przede wszystkim kibic sportowy i ambasador Grajmy w piłkę.

Akcja została podzielona na dwie fazy. Pierwszy krok zakłada zmianę nastawienia i chęć działania. Pokazuje, że warto grać w piłkę bo jest to dobre dla zdrowia nas i naszych dzieci. Druga faza to otwarcie boisk. Lokalni inicjatorzy otwierania przestrzeni do gry w piłkę będą mieli zapewnione wsparcie ze strony prawników, którzy podpowiedzą im jak zgodnie z prawem tego dokonać.

Zapraszamy na stronę: www.grajmywpiłkę.pl

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group