Niedziela, 20 czerwca
Imieniny: Bogny, Bogumiły
Czytających: 2729
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Boguszów-Gorce: Nowi magazynierzy na rynku pracy

Czwartek, 1 grudnia 2011, 10:33
Aktualizacja: 10:34
Autor: opr. PAW
Wałbrzych/Boguszów-Gorce: Nowi magazynierzy na rynku pracy
Fot. Magdalena Zywar
W siedzibie Fundacji Wałbrzych 2000, 6 mężczyzn, podopiecznych Ośrodka Pomocy Społecznej w Boguszowie–Gorcach, odebrało z rąk Beaty Jess–Procajło, zastępcy kierownika OPS, zaświadczenia i certyfikaty ukończenia kursu „Magazynier z obsługą wózków jezdniowych i podstawami obsługi komputera”.

Trwający 2 miesiące kurs „Magazyniera” obejmował następujące zagadnienia: gospodarka magazynowa, podstawy obsługi komputera, obsługa programów komputerowych w zakresie pracy magazynu, obsługa wózków jezdniowych z napędem silnikowym z wymianą butli gazowych. Był to w tym roku drugi kurs zawodowy realizowany w ramach projektu systemowego „Wiem, że potrafię”, prowadzonego przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Boguszowie-Gorcach i współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Wiosną w ramach tego projektu 10 pań ukończyło kurs: „Kasjer-sprzedawca z obsługą kas fiskalnych i podstawami obsługi komputera”. Obydwa kursy zorganizowała i przeprowadziła Fundacja Wałbrzych 2000.

Przy kawie i ciastkach panowie opowiadali o swoich wrażeniach z kursu i planach na przyszłość. Okazało się, że praktyczna nauka jazdy wózkiem widłowym wszystkim przypadła do gustu. Duże zainteresowanie budziły też zajęcia komputerowe. Niektórzy z mężczyzn, dzięki ukończeniu kursu, już znaleźli pracę, inni jeszcze szukają, ale biorąc pod uwagę bardzo dużą liczbę ofert pracy dla operatorów wózków widłowych w regionie wałbrzyskim, mają na nią spore szanse. W rozmowach przewijał się powszechnie występujący na rynku pracy problem dyskryminacji ze względu na wiek – pracodawcy nie chcą zatrudniać osób po 50. roku życia.
- Takie spotkania – mówi Agnieszka Chlipała, wiceprezes zarządu Fundacji Wałbrzych 2000 – to dla nas sposób na pozyskiwanie informacji o lokalnym rynku pracy. Dzięki nim dowiadujemy się, jakie są potrzeby szkoleniowe lokalnej społeczności, jakich pracowników poszukują pracodawcy i komu najtrudniej znaleźć pracę. To cenna wiedza, która pozwala nam przygotowywać wciąż nowe kursy zawodowe i ubiegać się o fundusze unijne na aktywizację zawodową osób najbardziej potrzebujących – dodaje prezes.

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group