Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 4719
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Nowi prezesi spółek miejskich mają własne koncepcje

Wtorek, 15 listopada 2011, 14:18
Aktualizacja: 14:19
Autor: PAW
Wałbrzych: Nowi prezesi spółek miejskich mają własne koncepcje
Sławomir Hunek
Fot. PAW
Dziś w Ratuszu prezydent Roman Szełemej zaprezentował nowych prezesów spółek miejskich. Przedstawili oni swoje wizje i koncepcje dotyczące zarządzania spółkami.

W ramach konkursów rady nadzorcze wybrały nowe zarządy. Zgodnie z zapowiedziami prezydenta Romana Szełemeja są to zarządy jednoosobowe. Prezesem MZB został Marek Małecki, a więc były wiceprezydent za czasów Piotra Kruczkowskiego. Pracami Przedsiębiorstwa „Zamek Książ” kierował będzie Krzysztof Urbański, a za rozwój Aqua-Zdroju odpowiada Bogdan Stanek.
- W MZUK-u konkurs został ogłoszony nieco później i procedura jeszcze się nie zakończyła – mówi prezydent Roman Szełemej. – Zapowiadałem na początku swojej kadencji, że doprowadzę do zmian na stanowiskach prezesów spółek miejskich i takie są fakty.

Prezydent Szełemej podkreśla, nowe osoby zarządzające spółkami, to również nowa jakość, ale i oszczędności dla miasta.
- Miesięcznie daje nam to oszczędności w wysokości 44 tysięcy złotych – mówi Szełemej. – W ten sposób dowodzimy, że skuteczne zarządzanie jest możliwe za znacznie mniejsze pieniądze.

Joanna Malinowska, przewodnicząca rady nadzorczej MZB, poinformowała, że o stanowisko prezesa tej spółki miejskiej ubiegało się 6 kandydatów.
- Zdecydowanie najwyższą ocenę otrzymał Marek Małecki, który zna przepisy prawne i zna realia – mówi Joanna Malinowska.

W przypadku Przedsiębiorstwa „Zamek Książ” o stanowisko prezesa ubiegały się 2 osoby. Ostatecznie rada nadzorcza spółki zadecydowała, że nowym prezesem będzie Krzysztof Urbański.
- Kandydaci musieli zapoznać się ze skomplikowaną materią, jaką bez wątpienia jest zarządzanie tą spółką miejską – mówi Sławomir Hunek, przewodniczący rady nadzorczej Przedsiębiorstwa „Zamek Książ”.

Nowym prezesem Aqua-Zdroju, o czym informowaliśmy już wcześniej, został wybrany Bogdan Stanek.

Dziennikarze mieli sporo pytań zwłaszcza do Marka Małeckiego, który odpowiada za pracę MZB.
- Zakres obowiązków jednoosobowych zarządów spółek miejskich na pewno się powiększył w porównaniu z poprzednimi latami – mówi Małecki. – My jako MZB zarządzamy w 90 procentach budynkami, które mają po kilkadziesiąt lat i wymagają napraw i dużych nakładów finansowych.

Prezes Urbański zapewnia, że zmiany w Zamku Książ będą widoczne już w marcu przyszłego roku.
- Chcemy wprowadzić zmiany. Chcemy rocznie organizować 3 duże imprezy kulturalne oraz 3 duże imprezy turystyczne – mówi Krzysztof Urbański. – Mamy zupełnie nowe pomysły, jeśli chodzi o promocję Zamku Książ.

No i na koniec o zarobkach nowych prezesów spółek miejskich. Marek Małecki zarabia 13 tys. zł brutto, Krzysztof Urbański 12 tys. zł brutto, a Bogdan Stanek 13 tys. zł brutto.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group