Środa, 25 listopada
Imieniny: Katarzyny, Erazma
Czytających: 2771
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Nowoczesny Wałbrzych atakuje Bogusława Rogińskiego

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 16 maja 2012, 17:24
Aktualizacja: 17:25
Autor: red
Fot. użyczone
Do naszej redakcji dotarł list Pawła Orfina, wiceprzewodniczący Stowarzyszenia Nowoczesny Wałbrzych, który ma zastrzeżenia do Bogusława Rogińskiego, dyrektora ZDKiUM w Wałbrzychu.

Oto treść tego listu:

Czy Dyrektor ZDKiUM świadomie skłamał twierdząc, że w kwietniu zatrudnieni przez Gminę Wałbrzych sprzątali tylko chodniki i tereny przyległe należące do Gminy Wałbrzych, a nie całą drogę wojewódzką nr 381? Czy może pan B.Rogiński po prostu nie ma pojęcia, jakie prace wykonują podlegający mu ludzie i gdzie się znajdują?

W załączeniu przesyłamy dokumenty - korespondencję Stowarzyszenia Nowoczesny Wałbrzych z Urzędem Miejskim w Wałbrzychu:

W dniach 11-13.04.2012r. na drodze wojewódzkiej nr 381, tj. na ul. 11 Listopada i Noworudzkiej służby miejskie Gminy Wałbrzych wykonywały prace porządkowe. Prace prowadzone były chaotycznie oraz z narażeniem zdrowia i życia pracujących. Podczas intensywnych opadów deszczu zatrudnieni przez Gminę Wałbrzych ludzie pracowali bezpośrednio na dwupasmowej ulicy. Poza odblaskowymi kamizelkami nie było żadnych oznaczeń o prowadzonych pracach. Kierowcy, którzy pokonywali wzniesienie na skrzyżowaniu Noworudzkiej i Świdnickiej, byli zaskakiwani utrudnieniami na drodze i zmuszani do nagłego hamowania. Na szczęście nie doszło do żadnego wypadku.

Prowadzone prace porządkowe były na drodze wojewódzkiej. Pamiętam, że Prezydent podczas kampanii prezydenckiej w 2011 roku obiecywał wyborcom przejęcie wszystkich dróg w Wałbrzychu, aby zająć się ich utrzymaniem w należytym stanie. Umknął mi jednak fakt informacji, że zostało to dokonane. W związku z tym zwróciłem się z wnioskiem o udostępnienie informacji publicznej, pytając: „od kiedy została przejęta droga wojewódzka nr 381, tj. ul. 11 Listopada i Noworudzka. Jeśli niedokonano przejęcia – na jakiej podstawie służby miejskie sprzątały ją w dniach 11-13.04.12 r. i jakiej wartości Gmina Wałbrzych otrzyma za to wynagrodzenie”.

Ku mojemu zdumieniu otrzymałem odpowiedź, że „sprzątane były chodniki i tereny przyległe należące do Gminy Wałbrzych”. Pragnę zwrócić uwagę na zdjęcia, które załączam. Wyraźnie widać, że zatrudnieni przez Gminę znajdują się bezpośrednio na drodze nr 381. To rodzi pytanie: czy kierujący pracami dyrektor Bogusław Rogiński nie ma pojęcia, jakie prace wykonują polegający mu ludzie i gdzie się znajdują, czy jest to specjalne stwierdzenie nieprawdy, aby uniknąć odpowiedzi na niewygodne pytanie? Tylko nie wiedział, że ktoś mógł zrobić zdjęcia dokumentujące to zdarzenie.

To jest skandaliczne zachowanie. Wydawane są publiczne pieniądze niezgodnie z prawem! Tą drogą winny się zajmować służby wojewódzkie, a nie zatrudnieni przez Gminę Wałbrzych. Bez znaczenia powinien być fakt, że są to główne ulice w mieście. Służby ZDKiUM powinny w tym czasie posprzątać drogi gminne. Do dziś na wielu drogach zalega bród po zimie, a w pasie drogowym jest przerośnięta trawa z kwitnącymi chwastami. Każdy powinien zająć się tym, za co od Państwa dostaje pieniądze: Gmina sprząta swoje drogi i wymaga od Województwa posprzątania swoich.

Paweł Orfin - wiceprzewodniczący Stowarzyszenia Nowoczesny Wałbrzych

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group