Sobota, 31 października
Imieniny: Augusta, Krzysztofa
Czytających: 2001
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Nowość na rynku lokalnych przewodników

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 16 kwietnia 2015, 15:00
Aktualizacja: 19:22
Autor: Katarzyna Szwarc
Fot. Katarzyna Szwarc
Wczoraj w siedzibie Starostwa Powiatowego odbyła się prezentacja najnowszego wydawnictwa poświęconego lokalnej przyrodzie – „Naturalne piękno Ziemi Wałbrzyskiej”.

Premiera owej publikacji miała miejsce na targach turystycznych w Trójmieście, gdzie została bardzo dobrze przyjęta oraz spotkała się z dużym zainteresowaniem miłośników turystyki i przyrody. Albumy mają za zadanie promować nasz region oraz naturalne piękno okolic Wałbrzycha, które jest zaskakująco niedocenianym walorem turystycznym Ziemi Wałbrzyskiej.

W publikację nowego projektu zaangażowało się Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. Autorem wszystkich zebranych fotografii jest Krzysztof Żarkowski, zaś teksty są autorstwa Piotra Wasiaka. Wstępy wszystkich trzech albumów są również dostępne w aż czterech językach – po polsku, angielsku, niemiecku i czesku.

Wydawnictwo składa się z trzech mniejszych albumów, a każdy z nich jest poświęcony innemu zagadnieniu – skałom i minerałom, zwierzętom oraz roślinom Rośliny Ziemi Wałbrzyskiej. Dopełnieniem kompletu jest załączona mapa Powiatu Wałbrzyskiego wraz z zaznaczonymi na niej miejscami występowania poszczególnych gatunków fauny, flory, minerałów i skamielin. Dodatkowym walorem publikacji jest jej kompaktowy rozmiar, w sam raz nadający się do plecaka turysty i podróżnika.

„Naturalne piękno Ziemi Wałbrzyskiej” zostało wydane nakładem 1000 egzemplarzy, które zostaną rozdystrybuowane w bibliotekach, pośród przewodników oraz będą prezentowane na kolejnych targach turystycznych. Wydanie publikacji mogło być możliwe dzięki środkom publicznym, więc niemożliwe jest udostępnienie jej do ogólnej sprzedaży. Jednak w przypadku odniesienia sukcesu, nie wyklucza się reedycji wydawnictwa, które mogłoby wtedy trafić na półki księgarń.

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group