Wtorek, 21 września
Imieniny: Jonasza, Mateusza
Czytających: 3771
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Nowy rektor

Piątek, 1 maja 2020, 12:46
Aktualizacja: Sobota, 2 maja 2020, 8:58
Autor: red
Wałbrzych: Nowy rektor
Fot. PWSZ Wałbrzych
28 kwietnia Kolegium Elektorów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu dokonało wyboru rektora Uczelni.

Funkcję tą - w kadencji 2020-2024 – pełnić będzie prof. dr hab. Robert Wiszniowski.

Robert Wiszniowski

Ukończył I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kasprowicza w Świdnicy.

Absolwent Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego. W 1993 r. uzyskał tytuł zawodowy magistra nauk politycznych. W międzyczasie studiował również marketing międzynarodowy w National University of Ireland, Galway. W 1999 roku uzyskał stopień doktora nauk humanistycznych w zakresie nauk o polityce, na podstawie dysertacji doktorskiej, pt.: „Marketing wyborczy. Studium kampanii wyborczych w wybranych reżimach prezydenckich i semiprezydenckich”, a w 2008 roku stopień doktora habilitowanego nauk humanistycznych w dyscyplinie nauk o polityce – w subdyscyplinie system polityczny (na podstawie rozprawy habilitacyjnej, pt.: „Europejska przestrzeń polityczna. Zachowania elektoratu w wyborach do Parlamentu Europejskiego”).

4 marca 2015 roku Prezydent RP nadał mu tytuł profesora nauk społecznych.

Od 1993 roku jest zatrudniony w Instytucie Politologii Uniwersytetu Wrocławskiego. W latach 1999-2019 pracował również dodatkowo w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy, a obecnie, od roku akademickiego 2019/2020, jest zatrudniony w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu na stanowisku profesora.

W kadencji 2012-2016 pełnił funkcję Prodziekana ds. badań naukowych i współpracy z zagranicą Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego. W kadencji 2016-2020 pełnił funkcję Dziekana Wydziału Nauk Społecznych UWr.

Założyciel i redaktor naczelny czasopisma naukowego: „Polish Political Science Review. Polski Przegląd Politologiczny”. Wiceprzewodniczący Polskiego Towarzystwa Marketingu Politycznego. Od 2016 roku jest członkiem Komitetu Nauk Politycznych Polskiej Akademii Nauk. Wypromował wielu magistrów i doktorów zarówno w języku polskim, jak i angielskim. Recenzent naukowy w procedurach doktorskich i postępowaniach habilitacyjnych.

Praca dydaktyczna

Prowadzi seminaria licencjackie i magisterskie na kierunkach polskojęzycznych oraz anglojęzycznych na studiach: Bachelor i Master Degree.

Zainteresowania naukowe

Teoria i praktyka marketingu politycznego i wyborczego, system polityczny Unii Europejskiej, komunikowanie publiczne i polityczne oraz najnowszy nurt – teoria państwa, a zwłaszcza jego stan i przeobrażenia w rzeczywistości zdominowanej przez procesy globalizacji i europeizacji. Znajduje to swoje odzwierciedlenie w najnowszych publikacjach z pogranicza dyscyplin: nauk o polityce i administracji, nauk prawnych oraz zarządzania i ekonomii.

Aktywność międzynarodowa

Wykłada w zachodnioeuropejskich uczelniach wyższych, takich jak m.in.: Universita Studi Degli di Genova, Robert Schuman Université Strasburg, L'Université Jean Monnet Saint-Etienne (Roanne Institute of Technology), Humboldt Universität Berlin, Dresden Universität, Universidad Rey Juan Carlos Madrid czy Sussex University Brighton, a także na Lwowskim Uniwersytecie Narodowym im. Iwana Franki.

Nagrody i odznaczenia

Brązowy Krzyż Zasługi (2004); Nagroda indywidualna Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wyróżnioną rozprawę habilitacyjną (2009); Medal Komisji Edukacji Narodowej (2011); Medal Uniwersytetu Warszawskiego (2017) oraz Medal Wydziału Politologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (2018).

Promocja naukowa

Promotor, w związku z uzyskaniem przez Profesora Adriano Giovanneliego (z Uniwersytetu w Genui we Włoszech), tytułu doktora honoris causa Uniwersytetu Wrocławskiego.

Zainteresowania osobiste

Żeglarstwo i góry latem, zaś snowboard zimą. Ponadto, teatr współczesny i muzyka rockowa. Prace stolarskie i ślusarskie oraz w ogrodzie.

Twoja reakcja na artykuł?

5
42%
Cieszy
1
8%
Hahaha
2
17%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
8%
Złości
3
25%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group