Piątek, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 2824
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

O agroturystyce w powiecie

Wiadomości: Wałbrzych/REGION
Środa, 26 stycznia 2011, 13:11
Aktualizacja: 13:12
Autor: red
Fot. Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu
Starosta Wałbrzyski Robert Ławski spotkał się z kwaterodawcami naszego powiatu w celu zainicjowania strategii promocji gospodarstw agroturystycznych w powiecie wałbrzyskim.

Spotkanie - na prośbę starosty - zorganizowane zostało przez Danutę Szczęśniak, instruktorkę Powiatowego Zespołu Doradców Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Wałbrzychu. Trzydziestu kwaterodawców z naszego powiatu spotkało się z osobami odpowiedzialnymi za promocję powiatu.
- Widzę potrzebę zbudowania takiego porozumienia, aby efektem naszych wspólnych działań była lepsze promocja gospodarstw agroturystycznych poza granicami powiatu, co w konsekwencji przełoży się na większą liczbę odwiedzających nas turystów - mówił starosta, deklarując swoją pomoc.

Przedstawiciele gospodarstw agroturystycznych byli zadowoleniu już z samego faktu powstania inicjatyw wspólnej promocji. Wskazywali też na atuty regionu wałbrzyskiego: dobrą kuchnię, walory historyczne, kulturowe, świetne warunki do uprawiania turystyki aktywnej i smaczną wielokulturową kuchnię. Brakuje jednak odpowiedniej promocji, gdyż jej koszty są zbyt wysokie. Tutaj rozwiązaniem mogłoby być zrzeszenie się w jedną organizację w celu pozyskiwania - w ramach projektów - odpowiednich środków finansowych na lepszą promocję gospodarstw agroturystycznych. Namacalnym efektem pierwszego roboczego spotkania będzie zakładka na stronie internetowej powiatu wałbrzyskiego, gdzie zostanie zamieszczona baza kawterodwaców powiatu.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~benkmen 27-01-2011 12:02
To Biurio Promocji Starostwa wcześniej samo o tym nie mogło pomyśleć, bo nikt nie nakazał??
~Anielka 27-01-2011 12:40
Spotkanie wypadło bardzo fajnie. Pan Starosta potrafi rozmawiać z ludźmi :) Jesteśmy pełni nadzieji

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group