• Czwartek, 14 listopada 2019
  • Godz. 14:36
  • Imieniny: Emila, Judyty, Serafina, Wawrzyńca
  • Czytających: 4386
  • Zalogowanych: 1
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

O marihuanie w biurze poselskim

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 20 stycznia 2012, 17:57
Aktualizacja: 18:06
Autor: Sven
Fot. Sven
Dziś w Wałbrzychu Halina Szymiec– Raczyńska oficjalnie otwierała swoje biuro poselskie. Spotkanie było okazją do rozmów także na inne tematy.

Zgromadzonych w biurze przy Placu Tuwima 1 dziennikarzy interesowały inicjatywy ustawodawcze Ruchu Palikota oraz poglądy poseł Szymiec-Raczyńskiej na sprawę propagowanej przez jej partię legalizację marihuany. Pretekstem do zadania pytań w tej sprawie była zapowiedź zapalenia w sejmie przez Janusza Palikota lub któregoś z jego partyjnych kolegów skręta z marihuaną:

- W pełni popieram działania na rzecz legalizacji marihuany – mówiła Halina Szymiec-Raczyńska – To nie jest „twardy” narkotyk, „twardym”, uzależniającym fizycznie i psychicznie narkotykiem jest alkohol, o czym nikt nie mówi. Czy nastolatki za wypalenie skręta mają lądować w więzieniach? Przecież tam dopiero poznają wszystko, przed czym należy ich chronić. Uważam, że marihuana powinna być zalegalizowana. Dzięki temu przestanie funkcjonować „czarny rynek”. Będzie można kontrolować stężenie substancji czynnej w narkotyku oraz obserwować ludzi korzystających z tej używki, objąć ich opieką i edukacją. W tej chwili obowiązuje zasada, że to, co jest zakazane budzi szczególną ciekawość.

Na pytanie czy zapaliłaby jointa w sejmie, Halina Szymiec-Raczyńska przyznała, że nie pali nawet papierosów i tego rodzaju używki jej nie bawią. W sejmie nie zapaliłaby, ale mogłaby to zrobić z ciekawości w innym miejscu, a najlepiej w kraju, w którym jest to w tej chwili legalne.

Dla porządku dodajmy, że dziś w sejmie Janusz Palikot zgromadził w pokoju, w którym miał zapalić skręta, tłum reporterów. Z szafy wyjął jednak kupione legalnie kadzidełko zawierające niewielką ilość marihuany i wydzielające charakterystyczną dla tej substancji woń.

Również dzisiaj Ruch Palikota złożył w sejmie projekt ustawy zezwalającej na posiadanie niewielkiej ilości marihuany.

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz

~walbrzych 20-01-2012 20:11
Ta pani chyba niema pojęcia co mówi, nie zdaje sobie z tego sprawy ile osób straciło życie po marihuanie mieszając to z innymi używkami, nie każdy organizm jest przystosowany do marihuany, zapalenie marihuany może stać się przyczyną poważnych konsekwencji, o tym się nie mówi ale tak jest. A co do Pana Palikota jeżeli zapalił marihuanę,natychmiast powinien trafić do aresztu za nielegalne posiadanie tej używki.Polska jeszcze nie jest przygotowana na tego typu środki , jeszcze to musi pozostać zakazane, aż Polacy będą odpowiednio przygotowani do przyjmowania takich substancji.
~diva 20-01-2012 20:58
Ćpuny ze wszystkich wałbrzyskich nor-łączcie się!!!
~wisnia 20-01-2012 21:13
Co Ty w ogóle piszesz!!! To Ty nie masz pojęcia na temat marihuany!! Podaj mi choć jeden przykład zgonu po marihuanie.. ? Wyśmiewam się z Twojej wypowiedzi i jak powiem o tym znajomym to chyba padną ze , śmiechu. Tyle w temacie~!!
~wisnia 20-01-2012 21:14
Co Ty w ogóle piszesz!!! To Ty nie masz pojęcia na temat marihuany!! Podaj mi choć jeden przykład zgonu po marihuanie.. ? Wyśmiewam się z Twojej wypowiedzi i jak powiem o tym znajomym to chyba padną ze , śmiechu. Tyle w temacie~!!
~Miki 20-01-2012 21:54
Chętnie poczytam, o udokumentowanych przypadkach śmiertelnych. Poproszę jakiś link do tego typu materiałów gościa piszącego przede mną.
~oxo 20-01-2012 22:11
Ty chyba człowieku nie masz pojęcia o czym piszesz, kto po legalizacji będzie używał marihuany robi to także teraz, więc umie z niej korzystać. Jak widać po menelach i patologiach w naszym kraju polacy nie są przygotowani do spożywania używki jaką jest twardy narkotyk - alkohol.
~ 20-01-2012 23:13
Proszę Cię czy zalegalizują czy nie, to kto ma zapalić ten zapali.Proste!
~AAA 20-01-2012 23:16
Kobieto opiętaj się co ty bredzisz,chcesz jarac to jaraj daj swpoim dzieciom,dzieci i młodziez wszystko ciekawi cojest zakazane bo to normalne ,chcecie zrobic u nas Amerykę ale zczyncie od du.... strony. Dla mnie to chore,ludzie niemaja na leki jest tysiące problremów a jej i jej podobnym marihuany sie zachciewa
~wh 21-01-2012 0:16
Zadzwońcie do Dr Ozaa, zapytajcie jaki ma wpływ marihuana na organizm ludzki po spożyciu innych środków, teraz jak by zalegalizowali, to wiele osób by złapało za maryśkę, przy okazji alkohol , coś innego jeszcze, np leki i się zaczyna show, albo się uratuje albo się nie uratuje i zgon, a takich przypadków było wiele, wystarczy wejść do 1 lepszego soru i zapytać, wiem że dalej będziecie pisać że to nie prawda, no ale dobra,jak nieprawda to nieprawda, ja tutaj nie będę wykładów robić, po prostu nie każdy rozumie, o tym trzeba sporo się uczyć i widzieć oraz słyszeć,ale żeby to widzieć i słyszeć trzeba mieć gdzie, ale cóż w Polsce " Jajko chce być mądrzejsze od kury" i tyle w tym temacie, my wiemy jak jest naprawdę a reszta nas nie interesuje.
~Palikot 21-01-2012 10:32
Podaj przykład przedawkowania samej marihuany, a nie innych środków wraz z nią. To tak jakbym chciał teraz zdelegalizować benzodiazepiny wraz z alkoholem, ponieważ połączenie jednego z drugim może dawać efekt śmiertelny. Panie 'walbrzych', pana wypowiedzi są niekompetentne i wyssane z palca, proszę ludzi w błąd nie wprowadzać. Dziękuję.
~benkmen 21-01-2012 11:57
Jeżeli palących marychę Sz.P.Posłanka chce objąć opieką i edukacją, to co zrobiła dotychczas w podobny sposób wobec uzależnionych ludzi od najtwardszego narkotyku, jakim jest alkohol?? Jakie ona zajmuje stanowisko w zakresie likwidacji Izb Wytrzeźwień- trując przy okazji o konieczności objęcia innych grup "opieką"? Może ma na myśli wyłącznie opiekę duchowną i czające się za tym wypasione etaty??
~do pana walbrzych 21-01-2012 12:43
Zgadzam się z panem, nie każdy wie jak to działa jakie ma skutki.
~tomo 21-01-2012 15:24
najlepiej wiedza Ci ktorzy to probowali a nie jakies starzy znawcy ktory sie nasluchali i gadaja takie glupoty. dajcie nam normalnie zyc i nas nie zamykajcie!
~you 21-01-2012 15:30
luzik drodzy panstwo luzik YOU...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group