• Sobota, 7 grudnia 2019
  • Godz. 20:48
  • Imieniny: Ambrożego, Marcina, Teodora
  • Czytających: 4853
  • Zalogowanych: 1
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

O problemach osób niepełnosprawnych rozmawiano w Hotelu Maria

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 4 kwietnia 2012, 11:34
Aktualizacja: 11:36
Autor: PAW
Fot. użyczone
W Hotelu Maria odbyła się konferencja zatytułowana „Wypracowanie skutecznych metod aktywizacji zawodowej i społecznej niepełnosprawnych".

W konferencji uczestniczyło prawie 80 przedstawicieli instytucji i organizacji, w tym Powiatowych Urzędów Pracy, PCPR, OPS, samorządów lokalnych, szkół, organizacji pozarządowych zrzeszających osoby niepełnosprawne, instytucji szkoleniowych.

Projekt finansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego ze środków Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Poddziałanie 6.1.1

Krótki opis projektu:

a) Celem projektu jest wypracowanie innowacyjnych sposobów aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych (ON).
b) Projekt będzie realizowany będzie przez 3 lata do grudnia 2014r i przewidziano w nim m.in. następujące działania:
- Badania społeczne oraz warsztaty robocze, których celem jest wypracowanie pakietu innowacyjnych metod aktywizacji osób niepełnosprawnych.
- Testowanie wypracowanych metod aktywizacji (szkolenia, doradztwo psychologiczne i zawodowe)
c) W projekcie weźmie udział 20 bezrobotnych osób niepełnosprawnych, mieszkańców powiatu wałbrzyskiego, które chcą wrócić na rynek pracy, zdobyć nowe kwalifikacje i znaleźć trwałe zatrudnienie.
d) Produktem finalnym projektu będzie poradnik zawierający metody aktywizacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych.

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~Rebel Yell 4-04-2012 12:15
Aktywizacja, projekt, badania,warszaty, testowanie przez 3 lata i bach poradnik.
~Baba Jaga 4-04-2012 12:32
Miło było widzieć Panią Kasię Ukrzewską na tej konferencji brakuje jej w ratuszowej polityce zapewne Pani Aicja Rosiak miałaby bratnią dusze w punktowaniu całego serca dla wałbrzycha no i merytoryczne wsparcie. Pani Kasiu niech pani wraca do gry i pomoże Pani Alicji. Pani wiedza i doświadczenie zawsze było i jest bezcenne.
~jk 4-04-2012 13:02
czyli projekt o niczym i jest jak jest, Wałbrzych kosi najwięcej kasy z POKL i według danych nie powinno być już bezrobocia a biedni i bezrobotni jak byli tak są a fundacje operują milionami. Koncepcja do koncepcji niezłe.
~@ 4-04-2012 13:27
Czy miasto nie ma własnej sali konferencyjnej ? Przecież w "Marii" nie jest bezpłatnie.Patrząc na ilość imprez miejskich tam organizowanych można wnioskować o lepszą gospodarność środkami finansowymi i realizować inne zadania gminne.
~swidek 4-04-2012 16:22
Hmmm. Czyli kolejny projekt do wyduszania kasy na masło maślane czyli 2/3 kasy z projektu na jego obsługę. Sądząc po fotkach to projekt dla niepełnosprawnych ale bez nich.
~Zbych 4-04-2012 21:39
W takich projektach to kasa do zgarnieńcia jest ważna, a nie niepełnosprawni, którzy moga tylko przeszkadzać i czegoś się domagać. Gdyby działaczom licznych organizacji rzekomo stworzonych dla osób niepełnosprawnych autentycznie zależało na losie tych osób, dawno problem ludzi niepełnosprawnych przestał by istnieć.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group