Piątek, 31 marca
Imieniny: Balbiny, Beniamina
Czytających: 3739
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jedlina - Zdrój: O tajemnicach Gór Sowich w Jedlince

Poniedziałek, 25 kwietnia 2011, 10:36
Aktualizacja: 20:46
Autor: Sven
Jedlina - Zdrój: O tajemnicach Gór Sowich w Jedlince
Fot. organizatorzy
Bardzo ciekawie, a nawet fascynująco zapowiada się długi majowy weekend dla wszystkich miłośników historii naszego regionu. Do Jedlinki przyjadą badacze tajemnic Gór Sowich.

Od 29 kwietnia do 2 maja odbędzie się czterodniowe „Spotkanie z tajemnicą w pałacu Jedlinka”. W tych dniach w Jedlinie – Zdroju zagoszczą fascynaci, ale za razem zawodowi badacze przeszłości, którzy od wielu lat starają się rozwikłać największe zagadki Gór Sowich. Z ciągle fascynującą tajemnicą podziemnego kompleksu „Riese” na czele. Czeka nas co najmniej dziesięć godzin rozmów w gronie ludzi, dla których dążenie do wyjaśnienia zagadek przeszłości stało się misją.

Plan spotkań wygląda następująco:

piątek – 29 kwietnia – godz. 15.00 – 16.30
Zbigniew Dawidowicz, Łukasz Kazek, Bartosz Rdułtowski

sobota – 30 kwietnia – godz. 11.00 – 14.00:
Zbigniew Dawidowicz, Łukasz Kazek, Robert Primke, Bartosz Rdułtowski, Maciej Szczerepa

niedziela – 1 maja – godz. 11.00 – 14.00:
Zbigniew Dawidowicz, Łukasz Kazek, Robert Primke, Bartosz Rdułtowski, Maciej Szczerepa

poniedziałek – 2 maja – godz. 11.00 – 12.30:
Zbigniew Dawidowicz, Łukasz Kazek, Bartosz Rydułtowski.

Dostępne będą także publikacje zaproszonych autorów i oczywiście uzyskanie autografu.

Robert Primke i Maciej Szczerepa podpisywać będą m.in. swoją nową książkę – trzecią część „Tajemniczych zamków i pałaców”.
Zbigniew Dawidowicz – autor książki „Riese – hitlerowskie podziemia śmierci” to badacz Gór Sowich o najdłuższym stażu w Polsce. W trakcie majówki obchodzić będzie jubileusz 40-lecia swoich poszukiwań!
Łukasz Kazek – współautor książek „W kręgu tajemnic Riese” oraz „Tropem tajemnic Riese” to prawdziwy pasjonat historii Waliami i okolic. Dzięki jego wiedzy powstało wiele ciekawych filmów dokumentalnych (dodatków do pisma „Inne Oblicza Historii”, newsów TVNu oraz materiałów dla telewizji regionalnych), a także dziesiątki publikacji prasowych.

Swoje książki podpisywać będzie również Bartosz Rdułtowski – organizator cyklu spotkań – badacz, publicysta, autor kilkunastu książek o tajemnicach II wojny światowej. Dla czytelników będzie to okazja do rozmowy na temat jego dwóch najnowszych książek dotyczących sekretów Riese – drugiej i trzeciej części „Podziemnych tajemnic Gór Sowich”. Na spotkaniach Bartosz Rdułtowski uchyli rąbka tajemnicy odnośnie swoich przyszłych publikacji, z których przynajmniej jedna jeszcze w tym roku pojawi się w księgarniach.

Dla pierwszych stu osób, które podczas spotkań zakupią książki Wydawnictwo Technol przygotowało dodatkowo niespodzianki i upominki!

Organizatorami są: wydawnictwo Technol i Zespół Pałacowo-Parkowy Jedlinka, ul. Zamkowa 8, Jedlina – Zdrój.

Zapraszamy.

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group