Czwartek, 18 kwietnia
Imieniny: Alicji, Bogusławy
Czytających: 6549
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Oburzeni sytuacją w "Krzysztofie"

Sobota, 14 stycznia 2023, 11:56
Aktualizacja: 12:12
Autor: opr. PAW
Wałbrzych: Oburzeni sytuacją w "Krzysztofie"
Fot. Katarzyna Mrzygłocka/facebook
Fabryka Porcelany "Krzysztof" z prawie 200–letnią tradycją zostanie zamknięta. Zwolnionych zostanie kilkadziesiąt osób, co w praktyce oznacza koniec fabryki.
- Drastyczny wzrost cen gazu o 900 procent oraz brak pozytywnych perspektyw stabilizacji cen w 2023 roku, to główne powody zamknięcia wałbrzyskiej Fabryki Porcelany "Krzysztof". Liczne prośby do rządzących o pomoc pozostały bez odpowiedzi - mówi posłanka Katarzyna Mrzygłocka.
- Przetrwała dwie wojny, PRL, nie przetrwała rządów PiS - tak komentują obecną sytuacje parlamentarzyści PO.

Podczas dzisiejszej konferencji głos zabrał również poseł Tomasz Siemoniak, który nie zostawił suchej nitki na rządzacej partii.

- Obojętność rządzących jest niesłychanie bulwersująca. Teraz zaczęli interesować się wałbrzyską fabryką porcelany, kiedy stoi ona na skraju przepaści - mówi Siemoniak. - Ten zakład nie upada, bo ludzie nie chcą kupować porcelany, a upada dlatego, że Fabryka Porcelany "Krzysztof" nie została objęta tarczą osłonową w czasie pandemii, na co mogły liczyć np. zakłady ceramiki budowlanej. Inną kwestą są ceny gazu i prądu, które doprowadziły do tego, że produkcja w fabryce stała się nierentowana.
Nie godzimy się na takie działania.

Głos zabrała również senator Agnieszka Kołacz-Leszczyńska.

- Fabryka Porcelany "Krzysztof" rozsławiała Wałbrzych na całym świecie przez wiele lat. Rząd PiS-u nie pomógł fabryce i nawet tego nie próbował. Pisma do różnych Ministerstw pozostały bez odpowiedzi. PiS nie interesuje się losem samorządów, przedsiębiorców i zwykłych obywateli - komentuje sytuację senator.

Twoja reakcja na artykuł?

2
1%
Cieszy
53
37%
Hahaha
1
1%
Nudzi
15
10%
Smuci
21
15%
Złości
51
36%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (149)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group