Czwartek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 4561
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Czarny Bór: Obwodnica Czarnego Boru? Może kiedyś

Środa, 28 kwietnia 2010, 13:37
Aktualizacja: Czwartek, 5 lutego 2015, 9:00
Autor: Sven
REGION, Czarny Bór: Obwodnica Czarnego Boru? Może kiedyś
Józef Piksa, zastępca wójta w Czarnym Borze
Fot. Krzysztof Żarkowski
Wójt Gminy Czarny Bór Andrzej Chmielewski skorzystał z sesji Rady Powiatu Wałbrzyskiego, by przekazać na ręce Przewodniczącego Andrzeja Lipińskiego skargę.

Jej merytoryczna część brzmi następująco:

„Pragnę złożyć skargę na Zarząd Powiatu i na sposób „załatwienia” spraw zleconych przez Radę Powiatu Wałbrzyskiego. Dotyczy to dróg powiatowych w gminie Czarny Bór.

Dotyczy drogi Czarny Bór – Wałbrzych: Na sesji Rady Gminy w miesiącu marcu br. zlecono zarządowi analizę i podjęcie stanowiska w sprawie jej modernizacji z udziałem środków Kopalni Melafiru i Gminy Czarny Bór. Dokonano takiej oceny – oczywiście negatywnej, bo interes społeczny jest nieistotny. Decyzję podjęto bez jakichkolwiek konsultacji, ani z władzami Gminy ani społeczeństwem ani z kopalnią.

Gmina Czarny Bór chcąc współpracować z Powiatem przejęła drogi w Jaczkowie, Czarnym Borze i Borównie. Mimo deklaracji pomocy w remoncie tych dróg, mimo monitów do dnia dzisiejszego nie otrzymaliśmy nawet dokumentów, tj. metryk dróg i mostów oraz projektów organizacji ruchu.

Stan techniczny drogi Kochanków – Czarny Bór – Jaczków jest jednym z najtragiczniejszych w powiecie. Najlepszy jej odcinek to: kopalnia – droga nr 367, mimo ruchu ciężarówek wywożących urobek z kopalni. Odcinek ten był już kilkakrotnie remontowany wspólnie przez Gminę i kopalnię. Mankamentem dla ludności jest wzmożony hałas i nadmierne natężenie ruchu. Ponieważ członkowie Zarządu nie liczą się z tymi problemami, załatwiono sprawę na nie, bo nie.”

Po przeczytaniu tego bardzo emocjonalnego tekstu przez zastępcę wójta – Józefa Piksę, Starosta Augustyn Skrętkowicz powiedział, że jest to demagogia polityczna i przedwyborcza. Zarzucił też przedstawicielom Czarnego Boru, że chcą, aby Powiat przebudował drogi za nich.

Z taką opinią nie zgodził się ani Józef Piksa ani przedstawiciele Kopalni Melafiru, którzy w rozmowie z dziennikarzami przypomnieli, że od lat wspomagają remonty dróg. Poza tym potwierdzili, że są chętni i otwarci na współpracę zarówno z Gminą Czarny Bór jak i władzami Powiatu Wałbrzyskiego. Zapowiedzieli też, że nie zamierzają składać broni i będą szukać takich rozwiązań, które zlikwidują problem zapylenia, hałasu i zagrożenia dla mieszkańców.
Póki co, ciężarówki z urobkiem będą jeździć dotychczasową trasą, a mieszkańcy protestować. Nie wiemy tylko co zamierzają instytucje i organy powołane do rozwiązywania takich problemów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group