Wtorek, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 3091
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Od dziś można głosować na projekty WBP

Wtorek, 1 września 2015, 14:16
Aktualizacja: Środa, 2 września 2015, 6:56
Autor: PAW
Wałbrzych: Od dziś można głosować na projekty WBP
Fot. PAW
Wałbrzyski Budżet Partycypacyjny oznacza 5 milionów złotych do wykorzystania. WBP to 40 projektów lokalnych oraz 5 ogólnomiejskich, na które mogą głosować mieszkańcy naszego miasta.

- W tym roku głosowanie potrwa nieco dłużej, bowiem od 1 do 20 września – tłumaczy prezydent Roman Szełmej. – Zachęcamy do głosowania, bo tegoroczna edycja to szans na wykonanie wielu zadań bardzo istotnych i ważnych dla małych, lokalnych społeczności.

Warto powiedzieć, że projekty ogólnomiejskie, na które zarezerwowano 2 miliony złotych, nie mogą być droższe niż każdy do 1 miliona złotych. Jeśli mówimy o projektach lokalnych, na które zarezerwowano 3 miliony złotych, to chodziło inicjatorom o ty, by w dużych dzielnicach realizować więcej projektów, bowiem często realizacja jednego zadania jest niezauważalna dla pozostałej części dzielnicy.

Ze szczegółami projektów można zapoznać się na stronie UM i WBP. Projekty są bardzo zróżnicowane i to teraz od aktywności wałbrzyszan zależeć będzie, które z nich zyskają największe poparcie i zostaną zrealizowane. Na 49 projektów lokalnych 40 przeszło pozytywnie weryfikację i taką weryfikacje pozytywnie przeszło 5 ogólnomiejskich. Można na nie głosować drogą internetową, pocztową oraz wrzucać swoje głosy do urn znajdujących się w szkołach czy też w budynku UM w Wałbrzychu.

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group