Poniedziałek, 15 kwietnia
Imieniny: Bazylego, Tytusa
Czytających: 5009
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Od kontroli się zaczęły jego problemy

Sobota, 2 marca 2024, 6:32
Aktualizacja: 8:37
Autor: red
Wałbrzych: Od kontroli się zaczęły jego problemy
Fot. KMP Wałbrzych
To miała być dla policjantów z grupy „Speed” kontrola drogowa związana z nieustąpieniem przez kierującego pierwszeństwa pieszym wchodzącym na przejście dla pieszych.

Wczoraj po godzinie 14:00 na ul. Stacyjnej na Szczawienku policjanci ruchu drogowego zatrzymali kierującego samochodem osobowym do kontroli drogowej, w związku z nieustąpieniem przez niego pierwszeństwa pieszym wchodzącym na przejście dla pieszych. W trakcie prowadzonych czynności okazało się, że pojazd nie ma aktualnych badań technicznych, dlatego mundurowi zatrzymali mężczyźnie elektronicznie dowodów rejestracyjny. Ta kontrola miała zakończyć się dla mieszkańca naszego miasta mandatem karnym w łącznej kwocie 1,6 tys. złotych i 15 punktami karnymi, ale okazało się, że konsekwencje prawne dla mężczyzny będą dużo poważniejsze.

Podczas wykonywanych czynności mundurowi ustalili, że 52-latek prowadził samochód pomimo orzeczonego w czerwcu zeszłego roku przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu, a obowiązującego przez 12 miesięcy, zakazu w tym zakresie. Mężczyzna miał także decyzją Starosty Powiatu Wałbrzyskiego cofnięte od 2009 roku uprawnienia do prowadzenia pojazdów. Sprawca obu przestępstw drogowych samochodem dalej więc nie pojechał, a sprawa będzie miała swój finał po raz kolejny w sądzie.

Twoja reakcja na artykuł?

11
50%
Cieszy
4
18%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
7
32%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group