Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 3299
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Od teraz za mandat zapłacisz kartą

Czwartek, 1 lutego 2018, 11:44
Aktualizacja: 12:07
Autor: red
Wałbrzych: Od teraz za mandat zapłacisz kartą
Fot. KMP Wałbrzych
Od dzisiaj na terenie całego kraju osoby ukarane za wykroczenie mandatem karnym mogą dokonać płatności na miejscu przy wykorzystaniu karty płatniczej, bądź instrumentu płatniczego typu „Blik”.

Terminale trafiły już do Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu. Jako pierwsi w patrolach korzystać z nich będą przeszkoleni w zakresie obsługi urządzeń policjanci ruchu drogowego.

Opłacić mandat karny od dzisiaj można natychmiast i to bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Oczywiście nie jest to obowiązek, a jedynie ułatwienie dla osoby ukaranej. Pozwoli to wszystkim, których postępowanie w sprawach o wykroczenie zakończy się mandatem karnym, na zaoszczędzenie czasu. Dzięki temu rozwiązaniu nie trzeba już wykonywać przelewów przez internet, czy też stać w kolejce w banku lub na poczcie. Również obcokrajowcy będą mieli możliwość zapłacenia mandatu w tej formie, a umożliwiło to Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z 4 września 2017 roku.

Funkcjonariusze z Dolnego Śląska zostali wyposażeni w 170 terminali. Do Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu trafiło 10 egzemplarzy. Pamiętajmy jednak, że nie każdy patrol pełniący służbę na drodze będzie posiadał urządzenie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group