Czwartek, 18 kwietnia
Imieniny: Alicji, Bogusławy
Czytających: 6565
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Jedlina-Zdrój: Oddano kolejne kilometry

Piątek, 20 sierpnia 2021, 9:27
Autor: JAZ
REGION, Jedlina-Zdrój: Oddano kolejne kilometry
Fot. JAZ
Rowerowa 500 w Jedlinie Zdroju w ramach promowanego projektu, doczekała się kolejnego odcinka trasy. Nowy Single Track pozwala przejechać 3 kilometry w klimatycznej scenerii naszego regionu.
- To niezwykle urokliwa, jedna z piękniejszych dolnośląskich tras. Można przejechać całą pętlę, wracając z powrotem w okolice hotelu lub zjechać do stacji kolejowej - mówi Leszek Orpel, burmistrz Jedliny-Zdroju.

Początek nowego single tracka usytuowano obok Hotelu Jedlinka przy ulicy Zamkowej i stanowi on fragment trasy „J1”, która została wcześniej wytyczona w ramach inicjatywy „Rowerowa 500”.

- Do końca miesiąca trwa Rodzinny Rajd „Rowerowej 500”. Udział wziąć może każdy kto zarejestruje się na stronie internetowej i w dowolnym terminie przejedzie minimum 5 tras, w tym po jednej w każdej gminie. Nie liczy się czas przejazdu, a nagrody o wartości 12 tysięcy złotych zostaną rozlosowane wśród wszystkich uczestników – zachęcał do jazdy na rowerze Roman Głód, burmistrz Głuszycy.

W poprzednich latach na terenie gminy powstało już około czterech kilometrów single tracków, na których można pojeździć w okolicy Parku Aktywności „Czarodziejska Góra” przy ulicy Poznańskiej.

Nasz region jest wymarzony do uprawiania kolarstwa górskiego, powstaje coraz więcej tras, powoli zaczynamy doganiać bardziej rozwinięte rejony kraju i Europy.

Twoja reakcja na artykuł?

22
69%
Cieszy
4
13%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
6%
Złości
4
13%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group