Czwartek, 18 kwietnia
Imieniny: Alicji, Bogusławy
Czytających: 6458
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Świebodzice: Odnaleźli go w Świebodzicach

Czwartek, 24 listopada 2022, 10:25
Aktualizacja: 11:28
Autor: red
Wałbrzych/Świebodzice: Odnaleźli go w Świebodzicach
Fot. KMP Wałbrzych
Do późnych godzin wieczornych trwały poszukiwania kolejnego już w ostatnim czasie schorowanego mężczyzny, który wczoraj wyszedł z domu na Podzamczu i, do momentu zgłoszenia przez najbliższą rodzinę tego faktu policjantom, nie wrócił do miejsca zamieszkania.

W działaniach udział wzięło kilkudziesięciu policjantów z terenu Wałbrzycha oraz zaalarmowani o zdarzeniu funkcjonariusze ze Świebodzic, strażacy, a także goprowcy. Do akcji zaangażowane zostały również psy służbowe. Dostępny był dron. Dzięki świetnej współpracy służb, świebodziccy funkcjonariusze odnaleźli 76-letniego mężczyznę chwilę po godzinie 23:00 na terenie tej miejscowości. Zdezorientowanemu starszemu mężczyźnie udzielona została pierwsza pomoc. Ostatecznie nic poważnego mu się nie stało i został przekazany pod opiekę najbliższej rodziny.

Zaalarmowani o zdarzeniu policjanci pierwszego komisariatu po godzinie 20:00 stawili się do służby, by pomóc pozostałym pracującym już przy zaginięciu wałbrzyskim funkcjonariuszom. Wsparcia udzielili policjantom strażacy, a także goprowcy. Od strony swojej miejscowości mężczyzny poszukiwali poinformowani o zdarzeniu funkcjonariusze Komisariatu Policji ze Świebodzic.

Podczas prowadzonych działań mundurowi ustalili, że 76-latek w godzinach popołudniowych wyszedł z miejsca zamieszkania przy ul. Fortecznej i były obawy, że oddalił się w rejon pobliskiego Książańskiego Parku Krajobrazowego. Dlatego też funkcjonariusze pomimo pory nocnej rozpoczęli przeczesywanie terenu zielonego. Rozpytywali napotkanych na ulicach Podzamcza i Szczawienka okolicznych mieszkańców, którzy mogli na swojej drodze spotkać zaginionego. Jako że była możliwość, że mężczyzna mógł znaleźć się po takim czasie już na terenie sąsiedniej gminy, informację otrzymali także policjanci ze Świebodzic. Działania ostatecznie przyniosły pozytywny efekt i po godzinie 23:00 senior został przez właśnie tych mundurowych odnaleziony na terenie powiatu świdnickiego.

Mężczyźnie udzielona została pierwsza pomoc. Pomimo swojego sędziwego wieku, na szczęście nie potrzebował pomocy medycznej. Był jednak zdezorientowany. Funkcjonariusze ostatecznie przekazali mężczyznę pod opiekę członków zaniepokojonej rodziny. Szybko przeprowadzone i pozytywnie zakończone poszukiwania osoby zaginionej przeprowadzone na terenie Wałbrzycha i powiatu świdncikiego, najprawdopodobniej pozwoliły na uratowanie życia mężczyzny.

Twoja reakcja na artykuł?

6
55%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
9%
Nudzi
3
27%
Smuci
0
0%
Złości
1
9%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group