Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 3697
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Odnaleźli skradziony motocykl

Środa, 6 lipca 2016, 12:18
Aktualizacja: Czwartek, 7 lipca 2016, 10:33
Autor: red
Wałbrzych: Odnaleźli skradziony motocykl
Fot. KMP Wałbrzych
Wałbrzyscy policjanci zatrzymali 35–letniego mężczyznę, który okazał się sprawcą kradzieży czterech motocykli.

7 maja wałbrzyska policja została powiadomiona o kradzieży czterech motocykli z jednego z parkingów na terenie miasta. Jak się okazało, nieznani wówczas sprawcy nad ranem dokonali zaboru jednośladów marki: "250 EXC EFI", "KTM EXC 350" oraz dwa motory marki "Beta RR50 Factory". Łączna wartość skradzionych pojazdów to prawie 140 tysięcy złotych.

Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Wydziału Dochodzeniowo - Śledczego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu. Ich działania doprowadziły do wytypowania osoby mogącej mieć związek ze zniknięciem motocykli.

Funkcjonariusze udali się do jednego z mieszkań w Wałbrzychu przy ulicy Batorego, gdzie zatrzymali 35-letniego mężczyznę. Przedstawili mu zarzut kradzieży. Ustawodawca przewidział, iż to przestępstwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności nawet do lat 5. Sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na okres trzech miesięcy.

Podczas prowadzonych czynności procesowych, zatrzymany wskazał miejsce ukrycia jednego ze skradzionych jednośladów, dzięki czemu odzyskano motocykl o wartości 32 tysięcy złotych. Pojazd zakopany był na łące w okolicach miasta.

Trwają czynności zmierzające do odzyskania pozostałych motocykli.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group