Czytających: 4490

Wałbrzych: Odpalili w trzeciej kwarcie

Czwartek, 9 lutego 2023, 9:02
Aktualizacja: 9:20
Koszykarze wałbrzyskiego Górnika pokonali na własnym parkiecie Polonię Bytom 82–71 i zrównali się punktami z liderem z Radomia.

Pierwsza kwarta była bardzo wyrównana. W 5. minucie po trójce Bogdanowicza mieliśmy remis po 8. Taka sytuacja trwała przez pełne 10 minut i po zakończeniu tej ćwiartki Górnicy prowadzili 20-19. W drugiej kwarcie nadal najczęściej na tablicy wyników widniał remis lub któraś z ekip prowadziła niewielką ilością punktów. Końcówkę lepiej zagrali wałbrzyszanie, a pierwszą połowę zakończył Chidom i ustalił wynik na 43-38.

Wreszcie w trzeciej ćwiartce biało-niebiescy pokazali na co ich stać i udowodnili spory potencjał. Wprawdzie jeszcze w 24. minucie mieliśmy tylko 48-47 dla Górnika, ale po 30 minutach nasi prowadzili już 15 punktami (65-50). Ostatnie 10 minut to kontrola nad wydarzeniami na parkiecie zaburzona jedynie chwilowym zrywem gości (zniwelowali straty do 5 punktów) i w efekcie pewne 11-punktowe zwycięstwo miejscowych.

Górnik Trans eu. Zamek Książ Wałbrzych - Polonia Bytom 82-71 (20-19, 23-19, 22-12, 17-21)

Górnik: Niedźwiedzki 23 (7 zbiórek), Chidom 21 (9 zbirek), Durski 13 (6 zbiórek), Majewski 11 (6 zbiórek, 5 asyst), Kruszczyński 6, Kordalski 4 (12 asyst), Walski 2, Sitnik 2 (8 zbiórek, 6 asyst), Ratajczak 0, Sobkowiak 0.