Poniedziałek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 4617
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Odwiedzą nas mobilne gabinety

Sobota, 10 czerwca 2023, 6:49
Aktualizacja: 10:00
Autor: red
REGION: Odwiedzą nas mobilne gabinety
Fot. UMWD
Przy Dolnośląskim Centrum Zdrowia DOLMED, można było skorzystać z Mobilnego Centrum Zdrowia. Są to gabinety lekarskie na kółkach, umieszczone w amerykańskim Chevroletcie C7500. Inicjatywa powstała we współpracy z Fundacją American Cars Mania.

Mobilne Centrum Zdrowia ma na celu zapewnienie łatwiejszego dostępu do badań profilaktycznych, podniesienie świadomości zdrowotnej wśród mieszkańców Dolnego Śląska oraz zachęcenie ich do regularnych badań i dbania o swoje zdrowie.


- Rozpoczęliśmy projekt Mobilnego Centrum Zdrowia. Jest to amerykańska ciężarówka, w której znajdują się gabinety lekarskie. Dzisiaj można było wykonać w nich kilka podstawowych badań, na które zwykle nie mamy czasu. Chcemy, aby profilaktyka była jak najbliżej mieszkańców, żeby była jak najbardziej dostępna. Wkrótce mobilny ambulans wyruszy na drogi Wrocławia i Dolnego Śląska – Marcin Krzyżanowski, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego.
- Dzisiaj bardzo ważny dzień – pierwsza odsłona naszego ambulansu, który pojawił się na Dolnym Śląsku dzięki Fundacji Ronalda McDonalda i też dzięki naszym staraniom. Chcielibyśmy podziękować Fundacji oraz Wicemarszałkowi Marcinowi Krzyżanowskiemu. Nasze wspólne działania służą mieszkańcom Dolnego Śląska. To jest bardzo ważne, że dzięki ambulansowi będziemy mogli dojechać tam, gdzie badania profilaktyczne nie docierały do tej pory – Adam Rostalski, Fundacja American Cars Mania

Podczas inauguracji, dzięki zaangażowaniu marszałkowskiej spółki - Centrum Zdrowia DOLMED, w Mobilnym Centrum Zdrowia można było skorzystać z badań profilaktycznych, takich jak: pomiar masy ciała, konsultacje dietetyczne, pomiar poziomu glukozy i cholesterolu we krwi oraz pomiar ciśnienia.


W wydarzeniu brali również udział specjaliści z Dolnośląskiego Centrum Zdrowia Psychicznego proponując mieszkańcom wykonanie testów diagnostycznych w kierunku choroby Alzheimera oraz depresji.

- DOLMED jest jedną z najważniejszych jednostek medycznych na terenie Wrocławia, w związku z powyższym nie mogło nas zabraknąć w tej akcji. Działalność profilaktyczna i diagnostyczna jest jednym z filarów naszej firmy, dlatego tego typu usługi będziemy oferowali w ramach trasy ambulansu. Wszystkie parametry, które dzisiaj proponujemy do zbadania mieszkańcom, w dużym stopniu wpływają na nasze zdrowie. Warto je zbadać, aby można było odpowiednio wcześnie podjąć działania profilaktyczne. Zapraszamy do ambulansu – Piotr Wiczkowski, Prezes Zarządu DOLMED.
- Mobilne Centrum Zdrowia to piękna akcja, w której nie mogło nas zabraknąć. Na dzisiaj przygotowaliśmy dwa rodzaje testów: dotyczący demencji i depresji, która niestety coraz większą rolę odgrywa w społeczeństwie. My w Dolnośląskim Centrum Zdrowia Psychicznego idziemy w kierunku odpowiedzialności populacyjnej, czyli staramy się objąć konkretny obszar swoją opieką, gdzie dużo większy nacisk kładziemy na działania profilaktyczne – Michał Stachów, Prezes Dolnośląskiego Centrum Zdrowia Psychicznego.

Twoja reakcja na artykuł?

4
36%
Cieszy
4
36%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
9%
Złości
2
18%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group