Poniedziałek, 21 czerwca
Imieniny: Alicji, Alojzego
Czytających: 2309
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Oficjalne stanowisko SLD w sprawie likwidacji wałbrzyskich szkół

Sobota, 21 stycznia 2012, 7:28
Aktualizacja: 18:23
Autor: Sven
Wałbrzych: Oficjalne stanowisko SLD w sprawie likwidacji wałbrzyskich szkół
Fot. użyczone
W piątek odbyło się posiedzenie połączonych Zarządów Miejskiego i Powiatowego SLD. Efektem spotkania jest oświadczenie, które prezentujemy poniżej.

Oświadczenie SLD w Wałbrzychu w sprawie zamiaru likwidacji niektórych szkół przez Pana Romana Szełemeja Prezydenta Wałbrzycha.

Sojusz Lewicy Demokratycznej w Wałbrzychu po zapoznaniu się z argumentacją przedstawianą przez inicjatora likwidacji sześciu wałbrzyskich szkół Romana Szełemeja Prezydenta Miasta Wałbrzycha, jak również argumentacją przedstawianą przez poszczególne lokalne społeczności, niniejszym wyraża swój sprzeciw wobec proponowanych zmian w sieci szkół w Wałbrzychu.

Po rozważeniu wielu aspektów pragniemy podkreślić, że ekonomiczny argument likwidacji, na który powołują się twórcy koncepcji, nie może przesłonić faktu, że będziemy mieli do czynienia z negatywnymi skutkami społecznymi, które w naszej ocenie nie są brane pod uwagę, a są ważniejsze dla mieszkańców i perspektywy rozwojowej miasta.

Nasza opinia w sprawie planu likwidacji szkół jest negatywna. Sprzeciwiamy się szukaniu oszczędności w edukacji, uważamy, że jest to niewłaściwe, nie jest także posunięciem perspektywicznym.

Wykorzystując dostępne partii politycznej środki, będziemy aktywnie przeciwdziałać przedstawionej przez Pana Romana Szełemeja Prezydenta Miasta Wałbrzycha koncepcji i apelujemy do wszystkich, którym na sercu leży przyszłość naszego miasta aby czynili podobnie.

Mariusz Kotarba
p.o. Przewodniczący Rady Powiatowej SLD w Wałbrzychu

Czytaj również

Komentarze (35) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group