Czwartek, 17 czerwca
Imieniny: Alberta, Laury
Czytających: 1929
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zakopane: Ogólnopolski Betlejemski Zlot Pokoju w Zakopanem

Sobota, 20 grudnia 2014, 11:30
Autor: opr.red.
Zakopane: Ogólnopolski Betlejemski Zlot Pokoju w Zakopanem
Fot. użyczone
W dniach 11–14 grudnia harcerze z Wałbrzyskiej Drużyny Starszoharcerskiej (w tym uczniowie ZSzOI w Wałbrzychu) uczestniczyli w Ogólnopolskim Betlejemskim Zlocie Pokoju w Zakopanem. W niedzielę 14 grudnia w nocy do Wałbrzycha dotarł ogień Betlejemskiego Światełka Pokoju, który harcerze przywieźli aż ze Słowacji.

W sobotni wieczór w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem na Krzeptówkach ponad 750 harcerzy z całej Polski, w tym harcerze z Wałbrzyskiej Drużyny Starszoharcerskiej "Usterka", uczestniczyli w koncercie zespołu "New Life'm", który zamykał pełen wrażeń dzień Betlejemskiego Zlotu.

Betlejemskie Światło Pokoju zapalane jest w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem i przemierza ono cały świat. Słowaccy skauci odbierają je z Wiednia. W niedzielę rano w miejscowości Svit koło Popradu (Słowacja) w kościele pw. św. Józefa Robotnika zostało ono przekazane harcerzom ze Związku Harcerstwa Polskiego. Tym pięknym gestem rozpoczęła się jego polska wędrówka, która potrwa do 24 grudnia.

Na Słowację przybyły reprezentacje harcerskie z całej Polski, w tym - reprezentująca Hufiec Ziemi Wałbrzyskiej - Wałbrzyska Drużyna Starszoharcerska "Usterka". Dzięki obecności tak dużej liczby harcerzy, cały kościół wypełniła atmosfera radosnego oczekiwania i skautowego braterstwa. Płonący przy ołtarzu płomień rozgrzewał serca wszystkich zgromadzonych.

Po zakończonej liturgii nastąpiła najważniejsza część nabożeństwa – przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju. Trafiło ono na ręce Naczelnika Związku Harcerstwa Polskiego, hm. Małgorzaty Sinicy. Następnie harcerze z WDS Usterka odpalili ogień od druhny Naczelnik, by jak najszybciej trafił on do Wałbrzycha

Mieszkańcom Podzamcza harcerze z Wałbrzyskiej Drużyny Starszoharcerskiej "Usterka" przekażą ogień podczas Mszy Świętej, która odbędzie się w najbliższy piątek 19 grudnia o godzinie 16:30 w Sanktuarium Podwyższenia Krzyża Świętego na Podzamczu.

Miejskie przekazanie Betlejemskiego Światełka Pokoju odbędzie się w poniedziałek 22 grudnia 2014r. o godzinie 15:00 na wałbrzyskim rynku. Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania. (A.Marlinga)

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group