Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 3927
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gdańsk: Ogromny sukces boguszowskich uczennic

Środa, 15 czerwca 2016, 15:13
Aktualizacja: 15:15
Autor: PAW
Gdańsk: Ogromny sukces boguszowskich uczennic
Fot. użyczone
Ogromnym sukcesem uczennic Gimnazjum nr 1 w Boguszowie–Gorcach zakończył się XVIII finał turnieju Coca–Cola Cup który odbył się w tym roku w Gdańsku.

Nasze zawodniczki zakwalifikowały się do tego finału czwarty raz z rzędu. W fazie grupowej nasze piłkarki najpierw przegrały z Gimnazjum Sportowym w Szczecinie 3:2, by następnie pokonać Gimnazjum w Sobolowie 4:3, a w ostatnim meczu grupowym zremisować bezbramkowo z Gimnazjum nr 2 w Ostródzie. Te wyniki pozwoliły awansować naszym dziewczętom do ćwierćfinału, gdzie czekał na nas jeden z faworytów turnieju Gimnazjum nr 4 w Radomiu, które zdecydowanie wygrało swoją grupę z kompletem zwycięstw. Ten mecz zakończył się wynikiem remisowym 1:1, a o awansie do półfinału naszego zespołu zadecydował punkt gram czysto przyznawany zespołom, które nie otrzymały żółtej kartki w danym spotkaniu. Jako że nasz przeciwnik otrzymał tę kartkę, a my nie, to właśnie ten fakt sprawił, że w półfinale zameldowało się boguszowskie gimnazjum. Rywalem było Gimnazjum Poświętne – rewelacja gdańskiego finału. Jednak nasze dziewczęta nie dały szans przeciwniczkom i pewnie wygrały 3:0.

Wielki finał odbył się na Targu Węglowym w Gdańsku i można go było oglądać na żywo w Internecie. Było to niezwykle zacięte spotkanie i do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka. W niej lepsze o jednego gola okazały się rywalki - Gimnazjum w Gołkowie , które pokonały Gimnazjum w Boguszowie-Gorcach 3:2. Tak więc naszym dziewczętom przypadło drugie miejsce, srebrne medale i okazały puchar za wicemistrzostwo Polski. Nagrodą za II miejsce dla naszej piłkarek jest także pakiet badań diagnostyki funkcjonalnej na piłkarzy.

Zwyciężczynie turnieju pojadą zaś na Mistrzostwa Europy do Francji, gdzie obejrzą mecz Polska- Ukraina.

Wszystkie zawodniczki, rodzice, trener, dyrektor Gimnazjum nr 1 w Boguszowie-Gorcach składają gorące podziękowania dla burmistrza Boguszowa-Gorc Waldemara Kujawy za ufundowanie przejazdu na Wielki Finał tego najbardziej prestiżowego turnieju w Polsce dla Gimnazjalistów.

Skład: Nikola Wójcik, Nikola Nawieśniak, Wiktoria Kroczak, Julia Kowalczyk, Jessica Pluta, Justyna Krawiec, Agnieszka Rudza, Kamila Szarko, Wiktoria Geremus, Martyna Wrona, Angelika Smagur. Trener: Marcin Gryka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group