Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 3300
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: One Billion Rising 2018

Czwartek, 15 lutego 2018, 7:19
Aktualizacja: 16:56
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: One Billion Rising 2018
Fot. Robert Bajek
Już po raz szósty Wałbrzych włączył się w ogólnoświatową akcję One Billion Rising. Uczestnicy akcji poprzez taniec wyrażali wczoraj na Placu Magistrackim sprzeciw wobec przemocy dotyczącej kobiet.

One Billion Rising, czyli Nazywam się Miliard, to akcja zapoczątkowana w roku 2011 przez Eve Ensler. Jest skierowana przeciwko przemocy wobec kobiet i dziewcząt - zarówno przemocy fizycznej jak i psychicznej. Manifestacją sprzeciwu wobec przemocy jest wspólny taniec. Obecnie akcja odbywa się już w przeszło 200 krajach na całym świecie. Tegoroczna edycja akcji poruszała problem przeciwdziałania przemocy na poziomie lokalnym, ponieważ samorządy mają do odegrania ważną rolę w przeciwdziałaniu przemocy wobec kobiet, oraz w zwalczaniu przejawów takiej przemocy.

- Po raz szósty spotykamy się w Wałbrzychu, aby zaprotestować przeciw przemocy. W ponad 200 państwach na świecie i ponad 90 miastach w Polsce dzisiaj odbywa się akcja One Billion Rising, co w przełożeniu na język polski oznacza Nazywam Się Miliard. Walczymy o bezpieczeństwo. Rozpoczyna się kampania wyborcza. Prosimy nasze kandydatki i naszych kandydatów, którzy będą startować w wyborach o to, żeby zrobili coś dla naszego miasta, żeby było bezpieczniejsze, żeby żyło nam się tu lepiej, żeby kobiety i dziewczyny, które najczęściej doznają przemocy żyły bezpiecznie i miały do kogo się zwrócić po pomoc wtedy, kiedy doznają przemocy. Jest to akcja kobieca, ale wspierają nas również mężczyźni - powiedziała Elżbieta Polewska, przedstawicielka Dolnośląskiego Kongresu Kobiet, organizatorka akcji w Wałbrzychu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group