Środa, 4 sierpnia
Imieniny: Dominika, Jana
Czytających: 3125
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Opel Insignia batem na piratów drogowych

Piątek, 13 grudnia 2013, 16:52
Autor: red
Wałbrzych: Opel Insignia batem na piratów drogowych
Fot. dolnośląska policja
Dolnośląska policja otrzymała nowoczesne radiowozy nieoznakowane, które wykorzystywane przez policjantów ruchu drogowego, będą patrolować drogi województwa. Jeden z takich pojazdów trafi do Wałbrzycha.

Komenda Główna Policji zakupiła 75 tego typu radiowozów. Mowa o Oplach Insignia, które zakupiono dzięki środkom pozyskanym w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Na Dolny Śląsk trafiło 7 takich pojazdów.

Policjanci z Dolnego Śląska otrzymali 7 nowoczesnych radiowozów nieoznakowanych, wyposażonych między innymi w urządzenia do pomiaru prędkości. Są to auta z silnikiem benzynowym 2.0 Turbo o mocy 220 koni mechanicznych.

Nowe radiowozy, które mogą rozpędzić się do „setki” w 7,6 sekundy i rozwinąć maksymalną prędkość ponad 240 km/h, będą pełnić służbę na terenie powiatów: wrocławskiego, lubińskiego, świdnickiego, wałbrzyskiego, legnickiego i jeleniogórskiego. Jeden z radiowozów będzie także w dyspozycji policji autostradowej Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Samochody, o które wzbogaciła się dolnośląska policja, będą ważnym narzędziem w pracy funkcjonariuszy całego regionu, w walce z piractwem drogowym oraz innymi zagrożeniami wynikającymi z popełnianych wykroczeń na drogach. Nowe radiowozy, wyposażone w wideorejestratory, mają także zamontowane dwie kamery – z przodu i z tyłu.

Otrzymane radiowozy wyposażone są w specjalną tylną belkę, umożliwiającą wyświetlanie komunikatów tekstowych np. dla kierowców zatrzymywanych do kontroli. Sprzęt będący na wyposażeniu tych aut, umożliwia także rejestrowanie obrazu na miejscu zdarzenia drogowego.

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group