Piątek, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 1761
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Opłatek u strażaków

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 16 grudnia 2009, 9:38
Aktualizacja: 9:46
Autor: Szela
Fot. Szela
W 2009 roku mieli więcej pracy niż zwykle, ale wszystkie akcje się powiodły. Strażacy z Wałbrzycha podsumowali rok na spotkaniu opłatkowym z władzami miasta i powiatu. Sprawą priorytetową jest, i będzie w przyszłym roku, budowa nowej strażnicy blisko Piaskowej Góry, Podzamcza i Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. – Patrząc realnie, ukończenie strażnicy jest możliwe w połowie 2011 roku – mówi komendant Grzegorz Kułak.

Szef wałbrzyskich ratowników uważa rok 2009 za nie najgorszy pod wieloma względami. - Zdarzeń było więcej, bo aura okazała się groźna. Walczyliśmy ze skutkami potężnej wichury, wylewały potoki, paliły się lasy, łąki i nieużytki. Ale poradziliśmy sobie – podkreśla Grzegorz Kułak. Choć strażaków, jak wszystkich, też dotknął kryzys, kończą rok bez długów, mimo że nie na wszystko ich stać.

- Jak długo jeszcze będziemy oglądać tę połataną podłogę – żartował ksiądz Bogusław Warmiński na opłatkowym spotkaniu. - Niestety, nowej podłogi nie ma w naszych planach – odpowiada komendant. Spotkanie miało miejsce w siedzibie komendy. To zabytkowy budynek, który najpóźniej w 2011 roku strażacy opuszczą. - Jak tylko to będzie możliwe, przeniesiemy się do nowej siedziby, a ten budynek sprzedamy – wyjaśnia komendant.

Strażacy już czekają na nowe wozy bojowe, które już niebawem przyjadą do Wałbrzycha. Są zakupione z funduszy unijnych, przy wsparciu urzędu marszałkowskiego i Komendy Wojewódzkiej Straży Pożarnej. Będzie to ciężki wóz gaśniczy, średni wóz gaśniczy, samochód specjalny do ochrony dróg oddechowych oraz wóz z cysterną. - Jak już samochody staną się naszą własnością, będą mógł powiedzieć, że nasze zaopatrzenie w podstawowy sprzęt ratowniczy jest bardzo dobre – podkreśla Grzegorz Kułak.

Podsumowujące rok spotkanie było okazją do wręczenie odznaczeń resortowych. Brązowe odznaki Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej otrzymali Dariusz Buczel, Dariusz Sylwestrzak, Robert Moczyński, Krzysztof Białas, Jan Wilczyński i Paweł Korus. Wręczono też dyplomy wyróżniającym się strażakom ochotnikom.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group