• Czwartek, 12 grudnia 2019
  • Godz. 9:21
  • Imieniny: Adelajdy, Ady, Aleksandra, Dagmary, Konrada
  • Czytających: 2440
  • Zalogowanych: 1
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

OSK laureatem konkursu „Po stronie natury”

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 24 kwietnia 2012, 14:38
Aktualizacja: Środa, 25 kwietnia 2012, 10:40
Autor: red
Fot. organizatorzy
23 kwietnia obradowało jury konkursu grantowego, do którego aplikację złożył Ośrodek Społeczno–Kulturalny Spółdzielni Mieszkaniowej „Podzamcze” w Wałbrzychu.

Organizatorem konkursu jest Fundacja Nasza Ziemia, a fundatorem Nagród firma Żywiec Zdrój. Konkurs ma na celu m.in. poszerzanie wiedzy o ochronie przyrody, kształtowanie postaw i świadomości dotyczącej zrównoważonego rozwoju oraz propagowanie aktywnej edukacji z zakresu ekologii i ochrony przyrody.

Do konkursu zgłoszone zostały 463 projekty, z czego tylko 19 otrzyma dofinansowanie - w tym projekt OSK "Moja Natura".

Działania uwzględnione w projekcie zaplanowane zostały w okresie od 1 czerwca do 31 października, a skierowane będą głównie do dzieci i młodzieży uczęszczającej do OSK w okresie wakacji.

W projekcie założono, że realizacja zaplanowanych działań spowoduje rozbudzenie ciekawości przyrodniczej i wrażliwości na piękno natury. Natomiast identyfikacja zagrożeń równowagi w przyrodzie, umożliwi kształtowanie świadomości ekologicznej przy jednoczesnym wykreowaniu właściwych postaw i zachowań. Dobór i harmonogram działań wzbogaconych rozbudowaną kampanią promocyjno-informacyjną ma na celu inspirowanie lokalnych i zróżnicowanych grup odbiorców do podejmowania proekologicznych przedsięwzięć na rzecz czystego i bezpiecznego środowiska.

Uczestnicy projektu wezmą udział w edukacyjnych warsztatach, dydaktycznych prelekcjach (m.in. w laboratorium badania wody Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej), pieszych wędrówkach oraz autokarowych wycieczkach do Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Wrocławskiego, arboretum w Wojsławicach i Jaskini Niedźwiedziej w Kletnie. Zaplanowano również zorganizowanie konkursów: plastycznego „Jestem po stronie Natury" oraz fotograficznego „Natura w obiektywie". Przed konkursami zorganizowane zostaną warsztaty plastyczne i fotograficzne, podczas których uczestnicy pozyskają odpowiednie umiejętności i rozbudzą swoje zainteresowania przyrodą i jej ochroną. Nagrodzone i wyróżnione prace konkursowe prezentowane będą na wystawach pokonkursowych w wałbrzyskim Muzeum, Wałbrzyskiej Galerii Sztuki BWA Zamek Książ, Wałbrzyskim Ośrodku Kultury, Bibliotece „Pod Atlantami” oraz w Pasażu Tesco.

Realizacja projektu zakończy się nasadzeniem drzew i wydaniem publikacji obejmującej wszystkie działania przeprowadzone w ramach projektu.

Partnerami współpracującymi w zaplanowanych działaniach będą m.in. Fundacja Recal, Dolnośląski Związek Parków Krajobrazowych oraz Komisja Ochrony Przyrody i Komisja Fotografii Krajoznawczej PTTK Oddziału „Ziemi Wałbrzyskiej".

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group