Środa, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 6493
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat wałbrzyski: Osówka i Grodno

Piątek, 16 października 2020, 11:25
Autor: red
powiat wałbrzyski: Osówka i Grodno
Fot. UG Walim
W pierwszym dniu konferencji „Sieciowe produkty polsko–czeskiego pogranicza” wręczono tytuły „Przyjazna Gmina 2020”. Nagrodzono także najlepsze produkty i usługi turystyczne mijającego roku.

Program Turystyczny Produkt Roku i Turystyczna Usługa Roku mają wskazywać ciekawe i warte odwiedzenia miejsca w naszym kraju oraz interesujące produkty i projekty z branży turystycznej. Nagrody turystyczne i cała kampania, która idzie w ślad za nimi, stanowią skuteczną pomoc w działaniach marketingowych i wizerunkowych dla organizatorów turystyki.

Program ma za zadanie wskazywać te usługi i produkty z branży turystycznej, które reprezentują najwyższe standardy i gwarantują klientom otrzymanie produktu lub usługi na najwyższym poziomie. Jego celem jest kreowanie i wzmacnianie pozytywnego przekazu związanego z działalnością kulturową, zarówno dla lokalnej społeczności, jak i turystów.

Za działania, projekty, produkty i usługi turystyczne w 2020 roku nagrodzono m.in.

Podziemne Miasto Osówka

Podziemia udostępnione do zwiedzania dzielą się na 3 sztolnie, z których najdłuższa ma około 450 metrów. Zarządca tej części obiektu dba o to, by trasy zwiedzania rozwijać i uatrakcyjniać, po to, by lekcja trudnej historii, która się odbywa podczas zwiedzania była zrozumiała dla różnych grup wiekowych. W tym celu w ubiegłym roku trasę rozbudowano w urządzenia multimedialne, dzięki którym jeszcze bardziej można poczuć historię. Jest to jeden z najchętniej odwiedzanych obiektów turystycznych na ziemi wałbrzyskiej.

Zamek Grodno

Ten “produkt” ma ponad 700 lat. 7 wieków historii, którą zapoczątkowali Piastowie Świdnicy, budując w malowniczej Dolinie Bystrzycy, na szczycie Góry Choina warownię, która miała pełnić funkcje obronne dla tej części potężnego księstwa świdnicko-jaworskiego. Dziś jest to jedna z ważniejszych i najlepiej zachowanych warowni na terenie Dolnego Śląska, z fragmentami dobrze zachowanych średniowiecznych murów i przebudowanych w renesansowym stylu pomieszczeń. W ostatnich latach na terenie obiektu przeprowadzono kilka inwestycji proturystycznych. Jedną ważniejszych jest otwarcie na jego terenie Centrum Bioedukacji Multimedialnej z nowoczesną salą poświęconą Rezerwatowi Przyrody „Góra Choina” i salą kinową.

Twoja reakcja na artykuł?

6
55%
Cieszy
2
18%
Hahaha
1
9%
Nudzi
1
9%
Smuci
0
0%
Złości
1
9%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group