Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 3314
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Ostatni spacer po starej „Starej Kopalni”

Środa, 13 kwietnia 2011, 6:51
Aktualizacja: Piątek, 15 kwietnia 2011, 20:35
Autor: Sven
Wałbrzych: Ostatni spacer po starej „Starej Kopalni”
Fot. Sławomir Pawlik
Prawie cała Rada Miasta, członkowie Rady Honorowej, przedstawiciele Ratusza i instytucji miejskich przyjęli zaproszenie Romana Szełemeja na ostatni spacer po Kopalni „Julia”, na kilka dni przed wejściem ekip budowlanych.

Wiadomo, że lada dzień, spośród czterech ofert zostanie wybrany inżynier kontraktu. Rozstrzygnięte są przetargi na realizację pierwszej części inwestycji, która ma się zakończyć do połowy 2012 roku i kosztować około 35 milionów złotych. Powstaną pomieszczenia dla Zespołu Pieśni i Tańca, Warsztaty Ceramiki Artystycznej, a znana wielu wałbrzyszanom z projekcji filmu pt. „Głód w Wałbrzychu”, łaźnia łańcuszkowa przeistoczy się w salę widowiskową.

W pierwszym etapie Stara Kopalnia będzie pełnić wyłącznie rolę instytucji kultury. Być może jednak w przyszłości będzie możliwe stworzenie atrakcyjnego komercyjnie otoczenia.

O kolejnych etapach inwestycji na razie nie co mówić. Są, co prawda, pomysły i koncepcje, ale brakuje konkretów. Mówił o tym Pełnomocnik UM do spraw realizacji projektu: - Kolejne etapy rewitalizacji Starej Kopalni pozostają w sferze marzeń, wizji i idei. Wałbrzych zawsze cierpiał na swego rodzaju niedosyt idei. My je mamy. Jeżeli chodzi o to, czy w drugim etapie będzie można stworzyć miejsce dla filharmonii i ile to będzie kosztowało jest zupełnie inną kwestią. Teraz zaczynamy prace w tej części obiektu, ale za płotem czeka jego druga część, na którą będziemy chcieli pozyskać fundusze europejskie przypadające na lata 2014 – 2017. Jednak jeżeli wcześniej nie będziemy mieć pomysłu na tę inwestycję, to nikt nie będzie chciał z nami rozmawiać. Dlatego też już niedługo przystąpimy do opracowywania koncepcji zagospodarowania kolejnych części obiektu - zapowiedział Roman Szełemej.

Czytaj również

Komentarze (19)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group