Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 4321
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Oszczędności w Radzie Miasta

Wtorek, 1 marca 2011, 6:55
Aktualizacja: 12:16
Autor: Sven
Wałbrzych: Oszczędności w Radzie Miasta
Paweł Szpur
Fot. Sławomir Pawlik
Tylko na papier do kserowania i drukowania dokumentów Rada Miasta Wałbrzycha wydaje rocznie 6 tysięcy złotych. Czy tę sytuację można zmienić?

Paweł Szpur złożył wniosek, którego celem jest ograniczenie wydatków na papier, toner, energię elektryczną, serwis urządzeń, które co roku ponosi Biuro Obsługi Rady Miasta.
– Chodzi o oszczędności rzędu 6 tysięcy złotych rocznie tylko na papier do kserowania tysięcy stron dokumentów dla 25 radnych. Żyjemy w XXI wieku, posługujemy się komputerami i internetem. Zamiast kopiować, można przesyłać drogą mailową. Poza pieniędzmi, które będzie można wydać na inne cele, oszczędza się środowisko naturalne – argumentował Paweł Szpur.

Świetny przykład na zużycie papieru i innych materiałów trafił się akurat na tej sesji rady. Materiały dotyczące uchwały o ochronie środowiska w mieście liczyły 150 stron. Oczywiście każdy z 25 radnych otrzymał swój egzemplarz.

Paweł Szpur poprosił resztę radnych, aby zadeklarowali, podając adres mailowy, czy zgadzają się na otrzymywanie dokumentów, zawiadomień i innych informacji drogą elektroniczną. Zdecydowało się sześciu radnych: Mirosław Lubiński, Artur Torbus, Mirosław Bartolik, Piotr Kwiatkowski, Giovanni Roman i oczywiście Paweł Szpur.

Poniżej prezentujemy omawiany wniosek.

Paweł Szpur
...............................................................................
/imię i nazwisko radnego, klub radnych/

Składam wniosek do:
/niewłaściwe skreślić/
Sz. P. Agnieszka Kołacz Leszczyńska Przewodnicząca Rady Miasta
....................................................................................................................................
/imię i nazwisko oraz funkcja – stanowisko osoby do której składana/y jest interpelacja , wniosek, zapytanie np. Prezydent, Skarbnik, Sekretarz/

w następującej sprawie:

Zwracam się z prośbą o przysyłanie wszelkich dokumentów na sesje rady i komisje w formie elektronicznej na adres mail. Proszę nie przysyłać mi korespondencji w formie papierowej.

W załączniku przekazuję Pani tabelę dla radnych, którzy zechcą również skorzystać z tej formy korespondencji. Proszę o przekazanie informacji o tej możliwości korespondencji.

Podyktowane jest to faktem, iż Biuro Obsługi Rady Miejskiej wydaje rocznie około 6 tys. PLN na sam papier, nie wliczając kosztów serwisu urządzeń, części, oraz materiałów dodatkowych w formie kopert.

Taki sposób przesyłania dokumentów pozwoli zaoszczędzić pieniądze, usprawni system komunikacji oraz przychylnie wpłynie na szeroko rozumianą ochronę środowiska naturalnego.

Do interpelacji, wniosku, zapytania załączam .........załączników.

( - ) Paweł Szpur
.........................................................
/podpis radnego/

Czytaj również

Komentarze (27) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group