Niedziela, 3 marca
Imieniny: Maryny, Tycjana
Czytających: 3510
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Otworzyli bulodrom

Sobota, 10 września 2022, 9:07
Aktualizacja: 9:09
Autor: red
Wałbrzych: Otworzyli bulodrom
Fot. użyczone
W piątek 9 września 2022 roku Prezydent Miasta Wałbrzycha dr Roman Szełemej uroczyście otworzył bulodrom przy ulicy Chałubińskiego 18 w dzielnicy Stary Zdrój. Budowa boiska do gry w bule jest oddolną inicjatywą mieszkańców dzielnicy, którą również wsparł włodarz miasta.

Samo otwarcie lokalnego przedsięwzięcia miało charakter sąsiedzkiego pikniku przy muzyce i łakociach, zarówno dla najmłodszych jak i dla dorosłych. Nie zabrakło chętnych rąk do pomocy przy organizacji pikniku, ponieważ w przygotowaniach wzięli udział nie tylko inicjatorzy, ale również ochotnicy.

- Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji otwarcia bulodromu, każdy dał z siebie sto procent! – cieszy się radny Rady Miejskiej, a zarazem przewodniczący Rady Wspólnoty Samorządowej Anatol Szpur. - Zaangażował się również radny Piotr Kwiatkowski, który przygotował dla dzieci watę cukrową.

Otwarcia dokonał Prezydent Miasta Wałbrzycha dr Roman Szełemej, który wsparł mieszkańców podczas realizacji przedsięwzięcia. Obecność Prezydenta Wałbrzycha była kolejną okazją do rozmów z mieszkańcami. Nie zabrakło gości, wśród nich wiceprezesa Miejskiego Zakładu Usług Komunalnych w Wałbrzychu Kamila Orpla, który jest wielkim pasjonatem gry w bule, a także Marty Przyślewicz-Chruszcz - dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3.

Jak powstała inicjatywa?

Inicjatywa zrodziła się kilkanaście tygodni temu, kiedy mieszkańcy dzielnicy Stary Zdrój grający w bule postanowili sami zorganizować sobie miejsce do gry. O pomoc zwrócili się do radnego Rady Miejskiej, a zarazem przewodniczącego Rady Wspólnoty Samorządowej Anatola Szpur o pomoc w realizacji przedsięwzięcia.

- Od razu pomyślałem, że to świetna inicjatywa naszych mieszkańców i postanowiłem pomóc im przy jej szybkiej realizacji, choć łatwo i szybko nie było - wyjaśnia Anatol Szpur, radny miejski. Lokalny samorządowiec pomógł budowniczym w pozyskaniu niezbędnych materiałów budowlanych do postawienia bulodromu. Inicjatywę wsparł Prezydent Miasta Wałbrzycha dr Roman Szełemej. - Dziękuję raz jeszcze Panu Prezydentowi za pomoc przy zrealizowaniu tego przedsięwzięcia - dodaje radny Szpur.

Twoja reakcja na artykuł?

12
29%
Cieszy
11
27%
Hahaha
1
2%
Nudzi
3
7%
Smuci
0
0%
Złości
14
34%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (22)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group