Wtorek, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 2720
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pałac opanowały czarownice

Wiadomości: REGION, Struga/Stare Bogaczowice
Czwartek, 8 października 2015, 17:20
Autor: red
Fot. UG Stare Bogaczowice
Mury starego Pałacu w Strudze nawiedziły czarownice.

Było ich bardzo dużo: stare, młode, małe, malutkie oraz całkiem duże. Miały miotły, szpiczaste kapelusze, piękne makijaże... . Do czarownic dołączyli: Jaś i Małgosia, Roszpunka, Śpiąca Królewna, Kaj i Greta, Królewna Śnieżka, Sabrina, koty oraz inne stworki. Okazało się, że wszyscy zjechali się, by obejrzeć wystawę „Czarownice na tle zamków".

Imprezę zorganizował Klub Integracji Społecznej w Strudze oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Starych Bogaczowicach jako podsumowanie projektu „Odlotowe Czarownice”.

Projekt - który dofinansowany był ze środków programu „Działaj Lokalnie", Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Stowarzyszenie „Granica" w Lubawce - realizowany był od maja we wszystkich świetlicach na terenie gminy. Przeprowadzono warsztaty malarskie dla grupy 40 dzieci, odbyły się także dwa plenery: na Zamku Świny i w Pałacu Struga. Tematem wszystkich prac malarskich były czarownice oraz zamki.

W jednym z klimatycznych pomieszczeń pałacu przygotowano cudowną wystawę z fantastyczną scenografią - na ścianach obrazy namalowane przez dzieci, niesamowite „odlatujące czarownice" wycinane w sklejce, wystawa fotografii z realizacji projektu, domek Baby Jagi z piernika, miękkie światło z latarenek, miotły czarownic (dla chętnych do próby latania), pamiątkowa księga oraz prezentacja multimedialna.

Impreza rozpoczęła się na dziedzińcu - gdzie wokół ogniska dzieci i młodzież ze świetlic ustawiły „żywe obrazy" z bajek, w których ważną rolę odgrywała czarownica. To dlatego mogliśmy spotkać Jasia i Małgosię, Roszpunkę, Sabrinę, Śpiącą Królewnę, Kaja i Gretę, wspaniałe czarownice i wiele innych ciekawych postaci.

Imprezę rozpoczęła kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Starych Bogaczowicach Jolanta Kocoń - która powitała wszystkich przybyłych. Koordynator Klubu Integracji Społecznej w Strudze - Alicja Rajca - przedstawiła założenia projektu i sposób w jaki je realizowano, natomiast Małgorzata Stączek opowiedziała o realizacji prac malarskich i zaprosiła wszystkich do obejrzenia wystawy. Zorganizowano także wybór „najlepszych" strojów - czworo dzieci otrzymało nagrody książkowe (oczywiście o czarownicach i magii). Wszystkie pozostałe przebrane dzieci otrzymały słodycze. Po obejrzeniu wystawy i prezentacji odbywały się niezliczone sesje zdjęciowe - spotkać tyle czarownic w jednym miejscu i w dodatku jeśli są to: pracownice OPS, Urzędu Gminy, Panie Sołtysowe - to dopiero gratka - więc chętnych do zdjęć nie brakowało. Przy wyjściu każdy gość i uczestnik otrzymał pamiątkowe piernikowe serce.

Źródło: Urząd Gminy Stare Bogaczowice

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group